סגור

בשולי פסגת ה-G7: ביידן העניק לג'ונסון אופניים בעבודת יד

ראש ממשלת בריטניה, שאירח את פסגת מנהיגי ה-G7, קיבל מנשיא ארה"ב אופניים שיוצרו על ידי חברה קטנה בפילדלפיה בשם בילנקי סייקל וורקס. החברה נדרשה לייצר את האופניים בצבעי הדגל הבריטי – אדום, לבן וכחול – בתוך ימים ספורים בלבד, למרות שהייצור לרוב אורך שישה חודשים ויותר. הבעלים, סטיבן בילנקי: "אלו היו עשרה ימים מטורפים"

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, העניק לראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, שאירח את פסגת מנהיגי ה-G7, אופניים בעבודת יד כמתנה.
האופניים יוצרו על ידי חברה קטנה בפילדלפיה בשם בילנקי סייקל וורקס (Bilenky Cycle Works) שמעסיקה ארבעה עובדים, ונדרשה לייצר את האופניים בצבעי הדגל הבריטי – אדום, לבן וכחול – בתוך ימים ספורים בלבד, על אף שהייצור לרוב אורך שישה חודשים ויותר.
3 צפייה בגלריה
ג'ו ביידן בוריס ג'ונסון פסגת G7
ג'ו ביידן בוריס ג'ונסון פסגת G7
ג'ו ביידן ובוריס ג'ונסון בפסגת G7
(צילום: AP)
לפי הדיווחים, משרד החוץ האמריקאי פנה לבעלים, סטיבן בילנקי, ב-23 במאי בבקשה לעצב אופניים וקסדה תואמת. התקציב עמד על 1,500 דולר, שליש מהמחיר הנמוך ביותר שהחברה לרוב גובה. בילנקי סיפר לפילדלפיה אינקווייר כי הסכים לקבל את ההזמנה על מנת להעלות את הפרופיל של החברה. העיצוב המיוחד כולל גם את חתימות ביידן וג'ונסון על האופניים. כמו כן, ממשרד החוץ ביקשו להשתמש בכמה שיותר רכיבים תוצרת ארה"ב בייצור, כך שבילנקי ההשתמש במתכות ורכיבים שונים (כולל המושב) ממישיגן, קליפורניה ושיקגו. "אלו היו עשרה ימים מטורפים", סיכם.
3 צפייה בגלריה
אופניים מתנה של ביידן לבוריס ג'ונסון G7
אופניים מתנה של ביידן לבוריס ג'ונסון G7
האופניים שהעניק ביידן לג'ונסון
(צילום: BILENKY CYCLE WORKS)
ג'ונסון בתמורה העניק לביידן תמונה ממוסגרת של פרדריק דאגלס, שנלחם בעבדות בארה"ב. השניים נפגשו בתחילת פסגת ה-G7 שנערכת בימים האחרונים בקורנוול, בריטניה.
3 צפייה בגלריה
קסדה אופניים מתנה של ביידן לבוריס ג'ונסון G7
קסדה אופניים מתנה של ביידן לבוריס ג'ונסון G7
הקסדה שבאה עם האופניים שהעניק ביידן לג'ונסון
(צילום: BILENKY CYCLE WORKS)