סגור
חיפוש

מיהרה לבזבז, סירבה להחזיר: על מיליון הדולר שנכנסו בטעות לחשבון של אישה מלואיזיאנה

יום בהיר אחד הופיעו בחשבונה של קיילין ספדוני 1.2 מיליון דולר. היא לא התבלבלה, ותוך 24 שעות רכשה לעצמה בית ומכונית; לטענת חברת הברוקראז' שלה, Charles Schwab, שהעבירה לה את הכסף בטעות, היא גם התעלמה משיחות, הודעות ובקשות להחזירו. בעקבות ההתעלמות, פנתה החברה למשרד השריף המקומי. איך זה נגמר?

אישה מלואיזיאנה חוותה את מה שרבים היו רואים כחלום שהתגשם: יותר מ-1.2 מיליון דולר הופיעו יום בהיר אחד בפברואר בחשבון הבנק שלה. קיילין ספדוני הגיבה במהירות ורכשה בכסף בית ומכונית תוך 24 שעות מהופעת הסכום בחשבונה, אך כעת רוצה חברת הברוקראז' של ספדוני – Charles Schwab - את כספה בחזרה, בטענה שהכסף הופיע בחשבונה בטעות, כתוצאה מתקלת מחשב.
לטענת החברה, כוונתה היתה להעביר לחשבונה של ספדוני 82.56 דולר באמצעות חברת הברוקראז' Fidelity Brokerage Services, אך היא העבירה בטעות סכום של 1,205,619 דולר. צ'רלס שוואב תבעה את ספדוני לאחר שסירבה להחזיר את הכסף, למרות שחתמה על הסכם לקוחות סטנדרטי לפיו הם חייבים להחזיר כספים עודפים שהועברו אליהם - במלואם.
1 צפייה בגלריה
כסף שטרות מזומן דולרים
כסף שטרות מזומן דולרים
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)
לטענת החברה, ספדוני התעלמה ממספר שיחות והודעות שנשלחו אליה בבקשה להחזיר את הכסף. בעקבות ההתעלמות פנתה החברה למשרד השריף המקומי שעצר את ספדוני ב-7 באפריל בעוון גניבה של סכום העולה על 25 דולר, הונאה והעברת כסף בלתי חוקית, כך לדברי משרד השריף. ספדוני שוחררה בהמשך בערבות של 150 אלף דולר ופוטרה מעבודתה כמוקדנית של שירותי החירום 911.
למרות שמדובר במקרה נדיר, העברות כסף שגויות קורות מדי פעם. ב-2015 נשפט קטין ממדינת ג'ורג'יה, שהועברו אליו 30 אלף דולר בטעות, לעשר שנות מאסר על תנאי לאחר שהוציא את הכסף על מכונית BMW.