שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

מוקדם מהצפוי: מלבורן החלה בהסרת מגבלות הקורונה

ראש ממשלת מדינת ויקטוריה הודיע על הסרת העוצר הלילי; 127 אלף עובדים בתעשיות שונות יוכלו לחזור לעבודה; בין ההקלות הנוספות - תלמידי בתי הספר היסודיים יחזרו ללימודים בשבוע של ה-12 באוקטובר

שירות כלכליסט 11:0227.09.20

העוצר הלילי שהוטל בעיר מלבורן, אוסטרליה, יסתיים מחר, ומגבלות הקורונה עשויות להיות מוסרות מהר מהצפוי, כך אמר דניאל אנדרוז, ראש ממשלת מדינת ויקטוריה.

 

לדבריו, המדינה תבסס מעתה את החלטותיה לגבי תקנות בריאות הציבור על מספר המקרים, ולא על תאריכים שנקבעו מראש. המשמעות היא שהמדינה עשויה להקל את המגבלות כבר ב-19 באוקטובר, מתוך תקווה ל"חג מולד ברמות קוביד נורמליות", לפי ראש הממשלה.

 

ביום ראשון הודיע אנדרוז כי העוצר הלילי (בין 21:00 ל-05:00) יוסר החל ממחר בבוקר. בנוסף אמר כי 127 אלף עובדים יוכלו לחזור לעבודתם בתעשיות שונות, כולל מרכולים, חלוקת מזון ומפעלי מזון, ועוד; תלמידי בתי הספר היסודיים יחזרו ללימודים בשבוע של ה-12 באוקטובר; הפעוטונים ייפתחו עבור כל הילדים, ויותרו ביקורים בבתי חולים – מבקר אחד לחולה ליום, לשעתיים לכל יותר. חולים מתחת לגיל 18 יוכלו לקבל ביקור של שני הוריהם ללא הגבלת זמן; יותרו התקהלויות של אנשים מאותו משק בית, או של מקסימום חמישה אנשים משני משקי בית, כולל תפילות וחתונות שנערכות בחוץ; הליכה, דיג ופעילויות אחרות שלא כוללות ביקור במתקן סגור יותרו למשך שעתיים, במרחק של עד 5 ק"מ מהבית.

 

 

תושב מלבורן שנקנס תושב מלבורן שנקנס צילום: איי אף פי

 

במקביל להקלת המגבלות, הודיעה המדינה כי תחמיר את הקנסות על הפרת כללי ההתקהלות לכ-5,000 דולר. 

 

"אני לא רק גאה בקהילה של ויקטוריה, אלא גם אסיר תודה על העבודה המדהימה, ההקרבה והכאב שהיא סבלה ותיאלץ לסבול עוד זמן מה, על מנת שנצליח להביס את הגל השני ואז לפתוח ולהישאר פתוחים", אמר אנדרוז. "אנחנו מקדימים את הלו"ז, התקדמנו יותר משקיווינו נכון לנקודת הזמן הזאת. אך זה עדיין לא נגמר".

x