$
קורונה

כמעט 200 נדבקים ביום הספיקו להם: מלבורן נכנסת לסגר של 6 שבועות

לאחר שיא יומי של 191 נדבקים חדשים בקורונה - בירת מדינת ויקטוריה תיכנס לסגר עד ה-19 באוגוסט. היציאה מהבית תותר רק לקניית מזון, טיפול רפואי, עבודה והתעמלות. המושל :"עלינו להיות מציאותיים. זה לא פתרון להעמיד פנים שזה נגמר כי זה מה שאנחנו רוצים שיקרה"

שירות כלכליסט 12:5007.07.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

באוסטרליה לא לוקחים סיכון. העיר מלבורן נכנסת מחדש לסגר לשישה שבועות, על רקע העלייה במספר הנדבקים בקורונה במדינת ויקטוריה. ההחלטה התקבלה לאחר שאתמול (ב') דווח על 191 נדבקים חדשים בקורונה בעיר - העלייה היומית הגדולה ביותר בנדבקים מאז פרצה המגפה (השיא הקודם עמד על 127 נדבקים ביום).

 

 

הסגר ייכנס לתוקף החל מיום רביעי בחצות, שעון מקומי. "הצוות האחראי על בריאות הציבור המליץ להטיל הגבלות סגר בדרגה שלוש, כלומר יש רק ארבע סיבות שבגינן מותר לצאת מהבית, החל מחצות מחר לתקופה של שישה שבועות", מסר מושל ויקטוריה דניאל אנדרוז. פירוש הדבר כי ההגבלות יהיו בתוקף עד ה-19 באוגוסט.

 

היציאה מהבית מותרת רק לקניות של מוצרי מזון, קבלה או נתינה של טיפול רפואי, יציאה לעבודה שלא ניתן לבצע מהבית והתעמלות. עם זאת, אנדרוז הדגיש כי האנשים שמתעמלים אינם מורשים לצאת ממלבורן. "עלינו להיות מציאותיים לגבי הנסיבות. עלינו להבהיר שזה עוד לא נגמר, וזה לא פתרון להעמיד פנים שנגמר כי זה מה שאנחנו רוצים שיקרה. זה בהחלט חלק מהבעיה", הדגיש.

 

גן משחקים סגור במלבורן גן משחקים סגור במלבורן צילום: רויטרס

 

כבאים מביאים מזון לתושבים שבסגר, במלבורן כבאים מביאים מזון לתושבים שבסגר, במלבורן צילום: רויטרס

 

 

בשבוע האחרון חלה החמרה במצב הקורונה בוויקטוריה. לפני שבוע הטילה הממשלה המקומית סגר מקומי על 10 אזורים במלבורן, ובהמשך צורפו שני אזורי מיקוד נוספים, זאת בשל רמות "גבוהות מדי" של הדבקות בתוך הקהילה. בשבת כבר הוכרז סגר מוחלט על כ-3,000 דיירים של 9 בנייני שיכון ציבורי. הדיירים לא מורשים כלל לעזוב את הבניינים, ו-500 שוטרים הופקדו לשמור על המתחם.

 

אנדרוז ציין כי לאחר שיסתיימו הבדיקות של הדיירים יוסרו חלק מההגבלות שהוטלו עליהם. "האסטרטגיה פה היא להשלים את הבדיקות בהקדם האפשרי, ולאחר מכן יוטלו על 9 המגדלים האלה אותן הגבלות כמו על כל שאר מלבורן", הסביר.

 

במקביל, אתמול נסגר הגבול עם מדינת ניו סאות' וולס. "היום זו הפעם האחרונה שתושבי ויקטוריה יוכלו לחצות את הגבול אלא אם יש להם אישור מיוחד", הצהירה מושלת ניו סאות' וולס גלדיס בריקליאן ביום שני.

x