שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

נשיא הפד בסנט לואיס: "תמכתי בהורדת ריבית של 0.5% - עקב סימנים להאטה קרובה"

ג'יימס בולארד היה בדעת מיעוט בישיבה השבוע בה הוחלט להוריד את הריבית בארה"ב ב-0.25%. לדבריו, "הייצור האמריקאי כבר נראה במיתו; הורדת הריבית ב-0.5% היתה מספקת ביטוח נגד האטה בצמיחה ועוזרת לייצב את האינפלציה"

שירות כלכליסט 14:4620.09.19
ג'יימס בולארד, נשיא הבנק הפדראלי של סנט לואיס, פרסם הצהרה שבה הסביר את דעת המיעוט שהביע בפגישת קובעי המדיניות של הפדרל ריזרב שהתקיימה השבוע ובה הוחלט להוריד את הריבית בארה"ב ב-0.25%. לדבריו, הוא תמך בהורדת ריבית אגרסיבית יותר של 0.5%, וזאת בשל סימנים להאטה כלכלית.

 

בסופו של דבר, הוחלט ברוב של 7 מול 3 על הורדה של 0.25%, לטווח של 1.75%-2%.

 

בהצהרה שפרסם, בולארד טען כי הורדה של 0.5% היתה נחשבת לצעד הולם יותר, בהתחשב "בסימנים שהצמיחה הכלכלית של ארה"ב צפויה להאט בעתיד הקרוב".

 

ג'יימס בולארד ג'יימס בולארד צילום: בלומברג

 

"רמות אי הוודאות במדיניות המסחר נותרו גבוהות, הייצור האמריקאי כבר נראה במיתון, והערכות רבות בקשר לסבירות של מיתון עלו מרמות נמוכות ומתונות", טען. לפי בולארד, הורדה של הריבית ב-0.5% כפי שרצה היתה מספקת ביטוח נגד האטה בצמיחה ועוזרת לייצב את האינפלציה.

 

"לפי דעתי, זה ניהול סיכונים זהיר להוריד כעת את הריבית באגרסיביות ובהמשך להעלות אותה חזרה עם הסיכון לא יתממש", הוסיף. עם זאת, הדגיש כי נותר "בטוח" בתהליך קבלת ההחלטות בבנק המרכזי.

 

לעומתו, יו"ר הפד ג'רום פאוול הביע ביום רביעי אופטימיות גדולה יותר בנוגע לתחזית הכלכלית. "איננו צופים מיתון", הכריז במסיבת העיתונאים שבה חשף את הורדת הריבית, השנייה השנה. להערכתו, התרחיש הסביר ביותר הוא של "המשך צמיחה מתונה, המשך שוק עבודה חזק ואינפלציה שתטפס חזרה ל-2%".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x