$
כלכלה ומדיניות

יו"ר הפד: "הריבית הנמוכה שומרת על כלכלת ארה"ב במקום טוב. אנחנו לא צופים מיתון"

לדברי ג'רום פאוול, הורדת הריבית השנה סייעה לצמיחה הכלכלית של ארה"ב. "זה תמך בכלכלה". עוד אמר, כי "שוק העבודה נמצא במקום חזק" וכך גם הצרכן האמריקאי. על מלחמת הסחר אמר כי הוא מקווה שלא תהווה מכשול משמעותי לצמיחה

שירות כלכליסט 19:5306.09.19

יו"ר הבנק הפדרלי האמריקאי ג'רום פאוול אמר היום (ו') שהריבית הנמוכה סייעה לצמיחה הכלכלית של ארה"ב.

 

יו"ר הפד, שהשתתף במפגש של שאלות ותשובות בציריך, שוויץ, התבטא בעיקר בחיוביות אודות הכלכלה האמריקאית, למרות ההיחלשות הגלובלית. "הפד מצא לנכון להוריד את הריבית השנה", אמר פאוול. "זה תמך בכלכלה. זו אחת הסיבות לכך שההשקפה עדיין חיובית".

 

פאוול ציין שקיימים אתגרים רבים לכלכלה האמריקאית, במיוחד ההשפעות מאירופה. בדבריו הוא התייחס גם למלחמת הסחר שניטשת בין ארה"ב וסין וכן לשיעור האינפלציה שנמצא באופן קבוע מתחת ליעד של ארה"ב - 2%.

יו"ר הפד ג'רום פאוול יו"ר הפד ג'רום פאוול צילום: איי אף פי

 

 

עוד אמר פאוול, כי מדיניות הסחר משפיעה על החלטות השקעה. עם זאת, הוא ציין שהוא מקווה שהבעיות לא יהוו מכשול משמעותי לצמיחה. פאוול אמר בנוסף ששוק העבודה האמריקאי "נמצא במקום די חזק", וכך גם הצרכן האמריקאי. "איננו חוזים או מצפים למיתון, אמר יו"ר הפד, התחזית הסבירה ביותר היא צמיחה מתונה, שוק עבודה חזק ואינפלציה שממשיכה לעלות בחזרה".

 

פאוול לא התייחס באופן ישיר לביקורת שמטיח בו לעתים תכופות נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אך ציין כי "הפד מחויב לקבל החלטות לא פוליטיות על סמך הניתוח הטוב ביותר". עוד הוסיף, כי "זה (הפד) מקום נהדר עם אתיקה ומוסר גבוהים שמחויב לשירות ציבורי ולא פוליטי". פאוול התחייב שהפד "ימשיך לפעול כראוי כדי לשמר את ההתרחבות הזו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x