שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

דו"ח הפריצות לאייפון של גוגל: אפל מחזירה מלחמה

בחודש שעבר פרסמה ענקית האינטרנט דו"ח שלפיו האקרים פרצו למכשירי אייפון וגנבו מידע אישי - באמצעות נוזקות שהוחדרו דרך אתרים זדוניים; כעת טוענת אפל כי האתרים שזוהו על ידי גוגל נועדו לרדיפת אויגרים - מיעוט מוסלמי בסין - ולא מהווים איום רציני לאמריקאים או למרבית תושבי העולם

שירות כלכליסט 10:4707.09.19

אפל הגיבה לדו"ח שפרסמה גוגל בחודש שעבר, לפיו האקרים ניצלו פרצות אבטחה כדי לפרוץ למכשירי אייפון ולגנוב מידע אישי של הבעלים, כולל הודעות כתובות, תמונות ואנשי קשר. לפי אותו דו"ח, נוזקות שהוחדרו דרך אתרים זדוניים שימשו לגניבת המידע במשך יותר משנתיים. עם זאת, לא נמסר באילו אתרים מדובר.

 

כעת פרסמה אפל תגובה חריפה, שלפיה האתרים שזוהו על ידי גוגל נועדו לרדיפות אויגרים - מיעוט מוסלמי בסין - ולא מהווים איום רציני לאמריקאים או למרבית תושבי העולם. סין מואשמת בהפרה שיטתית של זכויות האדם של קהילת האויגרים.

 

"קודם כל, ההתקפות המתוחכמות היו ממוקדות על קבוצה מצומצמת, ולא ניצול רחב של פרצה באייפון כפי שתואר", נכתב בהצהרה. "ההתקפות השפיעו על פחות מעשרה אתרים שמתמקדים בתכנים הקשורים לקהילת האויגרים".

 

טים קוק טים קוק צילום: רויטרס

 

באפל אמנם אישרו את קיומן של פרצות האבטחה, אך בו בזמן התנגדו לאופן בו תיארו בגוגל את ההתקפות. לפי ההצהרה, הדו"ח של גוגל "יוצר את הרושם המוטעה של ניצול המוני".

 

באפל גם ערערו על הטענות של גוגל שההתקפות נמשכו במשך שנים, וציינו כי הכשלים תוקנו כבר בפברואר, 10 ימים לאחר שנודע להם על הבעיות. "שנית, כל הראיות מצביעות על כך שההתקפות הללו על האתרים נמשכו תקופה קצרה בלבד, בסביבות חודשיים, ולא 'שנתיים' כפי שטענו בגוגל", נכתב עוד בתגובה.

 

לעומת זאת, בגוגל ממשיכים להגן על הממצאים שלהם. "אנחנו תומכים במחקר המעמיק שביצענו שהתמקד באספקטים הטכניים של נקודות התורפה הללו", מסר דובר מטעם גוגל. "נמשיך לעבוד עם אפל וחברות מובילות אחרות כדי להגן על אנשים באינטרנט".

 

הבעיות בתוכנה של אפל פורסמו על ידי פרויקט זירו של גוגל (Google Project Zero) המורכב מצוות מובחר של מוצאי כשלים ופגמים בתוכנות של חברות גדולות. לאחר מציאת הכשל, הצוות מודיע לחברה ומספק לה זמן מוגבל לתקן אותו. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x