חדשות טכנולוגיה

אפל מתנצלת על שריגלה אחרי משתמשים בחשאי דרך סירי

פלטפורמת ההפעלה הקולית של החברה העבירה הקלטות לעובדי קבלן, שנעזרו בהן כדי לשפר את המוצר. עתה הכירה אפל בטעותה, ומסרה שתבצע שינוי מקיף בתוכנית שדרוג הסייענית החכמה, לרבות הענקת יותר כלי הגנת פרטיות למשתמשים

שירות כלכליסט 20:5428.08.19

אפל התנצלה רשמית על שהעבירה הקלטות של משתמשי הסייענית החכמה סירי לעובדי קבלן, במטרה לשפר את פלטפורמת ההפעלה הקולית שלה. בדיקת החברה העלתה חריגה ממדיניות הגנת הפרטיות שלה: "בחינתנו גילתה שלא עמדנו באופן מלא באידיאלים שלנו, ועל כך אני מתנצלים", נכתב באתר אפל.

 

 

 

 

לפי דיווח של הגרדיאן הבריטי, התייחסה אפל לפעולה כ"תוכנית הדירוג של סירי" והוסיפה שמספר קטן מאוד של משתמשי מכשיריה נוטרו במסגרתה. החברה הבטיחה שתבצע שינוי מקיף בתוכנית, ותעניק למשתמשי סירי שליטה נרחבת יותר בפרטיותם. כמו כן, הדגישה שכל ההקלטות שנאספו נותחו באופן אנונימי, ללא קישור חד ערכי למשתמש. פעולת הדירוג שהזכירה אפל מתבצעת גם אצל חברות אחרות בעלות פלטפורמת הפעלה קולית, ומאפשרת להשוות בין מה שאמר המשתמש ובין מה שביצעה התוכנה בפועל, כדי לקבוע את רמת הדיוק שלה וביצועיה, ולהיפטר מטעויות מעגליות.

סירי של אפל סירי של אפל צילום: MakeUseOf

 

 

התנצלות אפל מגיעה לאחר חשיפת הפרקטיקה הזו בחודש שעבר; גורמים המקורבים לנושא מסרו לגרדיאן שעובדי קבלן של אפל האזינו כך לשיחות פרטיות, שכללו מידע רפואי, עסקאות סמים וסוגיות רגישות אחרות. יותר מאלף הקלטות נאספו כך, כשהעובדים טענו שניתן לזהות את הדוברים למרות מעטה האנונימיות שהזכירה אפל.

 

בשנה האחרונה נחשפו פרקטיקות איסוף מידע קולי שכזה גם דרך אלקסה של אמזון, אסיסטנט של גוגל ופלטפורמת הצ'ט של פייסבוק, שכלל אינה כוללת רכיב זיהוי קולי. סוגיית ניטור כלי ההפעלה הקוליים עוררה זעם בקרב רגולטורים בארה"ב ודאגה באירופה, ויתכן שבעתיד הקרוב כבר יוצגו גבולות גזרה חדשים בתחום; חברות השירותים המקוונים נמצאות במרכזן של בדיקות וחקירות משני עברי האוקיינוס האטלנטי, במטרה לנתח את כוחן ולהגביל אותו, באופן שיהיה הוגן יותר כלפי משתמשים ומתחרים כאחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x