שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

הליכת החלל הכל-נשית הראשונה בוטלה בגלל מחסור בחליפה במידה קטנה

האסטרונאוטיות אן מקליין וכריסטינה קוך היו אמורות לבצע פעילות מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית - אך נאס"א הודיעה שיש רק חליפה אחת במידה המתאימה לנשים ועל כן קוך תיאלץ לצאת למשימה עם אסטרונאוט גבר

שירות כלכליסט 18:0626.03.19

הליכת החלל הכל-נשית הראשונה בוטלה בגלל בעיה עם חליפות החלל, כך הודיעה סוכנות החלל האמריקאית נאס"א.

 

אן מקליין וכריסטינה קוך היו אמורות להתקין סוללות יוני ליתיום בתחנת החלל הבין לאומית (ISS) ביום שישי. אך נאס"א אומרת שבתחנת החלל נמצאת רק חליפת חלל קשיחה אחת במידה מדיום - המידה של שתי האסטרונאוטיות - שמוכנה לפעולה. קוך תיאלץ כעת לבצע את הליכת החלל ביום שישי עם עמיתה הגבר ניק הייג, כך הודיעה סוכנות החלל.

 

האסטרונאוטיות אן מקליין כרסיטינה קוך. עד כה רק צוותים של גברים בלבד, וצוותים מעורבים, ביצעו הליכות חלל האסטרונאוטיות אן מקליין כרסיטינה קוך. עד כה רק צוותים של גברים בלבד, וצוותים מעורבים, ביצעו הליכות חלל צילום: נאס"א

 

מקליין, שעברה אימונים בחליפות חלל בגודל מדיום ולארג', הבינה אחרי הליכת חלל שביצעה ביום שישי האחרון שהחליפה במידה מדיום למעשה מתאימה לה יותר. לנאס"א יש שתי חליפות קשיחות במידה מדיום בתחנת החלל, אבל רק אחת מהן הותאמה כראוי להליכת חלל. הליך ההתאמה לוקח מספר שעות – ולא היה מסתיים בזמן להליכה המתוכננת, לכן החליטה נאס"א שיהיה קל ובטוח יותר להחליף אסטרונאוטים.

 

 האסטרונאוטית אן מקליין בחליפת חלל האסטרונאוטית אן מקליין בחליפת חלל צילום: נאס"א

 

אסטרונאוטים מבצעים עבודות מחוץ לתחנת החלל אסטרונאוטים מבצעים עבודות מחוץ לתחנת החלל צילום: נאס"א

 

חליפות החלל שנמצאות על סיפון ה-ISS הן למעשה אוסף של מספר חלקים שמורכבים יחד, כפי שהכי מתאים לכל אסטרונאוט, כך אמרה ברנדי דין, דוברת מרכז החלל ג'ונסון שביוסטון. המידות הקיימות הן מדיום, לארג', ואקסטרה-לארג'.

 

"אנו עושים כמיטב יכולתנו לחזות את מידות החליפות שכל אסטרונאוט יזדקק להן, בהתבסס על החליפות שהם לבשו באימוני הקרקע, ובמקרים מסוימים אסטרונאוטים מתאמנים עם כמה מידות שונות. עם זאת, ההתאמה האינדיבידואלית עשויה להשתנות כשהאסטרונאוטים נמצאים במסלול סביב כדור הארץ, עקב שינויים במיקרו-גרביטציה שמשפיעים על הגוף", כך אמרה דין.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x