שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

התובעת הכללית של ניו יורק תובעת את טראמפ: "השתמש באופן לא חוקי בכספי קרן הצדקה שלו"

התובעת ברברה אנטווד, שצירפה לתביעה את ילדיו של הנשיא אריק ואיוונקה, טוענת שכספי התרומות שגייסה הקרן שימשו באופן פסול את עסקיו וצרכיו הפרטיים והחל משנת 1986 את קמפיין הנשיאות שלו: "הקרן היתה לא יותר מאשר פנקס צ'קים עבור מר טראמפ או עסקיו"

שירות כלכליסט 18:4114.06.18

התובעת הכללית של ניו יורק הגישה תביעה נגד הנשיא דונלד טראמפ ושלושה מילדיו, שבה היא טוענת שכספי התרומות שגייסה קרן הצדקה של טראמפ שימשו באופן פסול את עסקיו וצרכיו הפרטיים והחל משנת 1986 את קמפיין הנשיאות שלו.  

התובעת, ברברה אנדרווד (Barbara Underwood), שצירפה לתביעה גם את ילדיו של הנשיא, דונלד טראמפ ג'וניור, אריק טראמפ ואיוונקה טראמפ, טוענת ל"התנהלות בלתי חוקית באופן עקבי", במשך תקופה של מעל עשר שנים, בכל הנוגע לניהול כספי התרומות של קרן הצדקה על שמו של דונלד טראמפ - שלושת הילדים היו מעורבים בניהולה של הקרן בתקופה זו. 

 

לדברי התובעת, הקרן פעלה "בחיבור פוליטי מהותי שאינו חוקי לקמפיין הנשיאות של טראמפ". עוד נטען בתביעה כי הקרן "חזרה וביצעה שורה של העברות כספיות שנועדו לשרת את עסקיו הפרטיים של טראמפ".

 

התובעת מציינת כי טראמפ השתמש בשמה של הקרן על מנת לגייס מהציבור כספים ששימשו לתשלום החובות שלו, לקידום מותג מלונות טראמפ ולעסקים נוספים, וכן לטובת רכישת חפצים אישיים. עוד אמרה התובעת ש"קרן התרומות סיפקה באופן בלתי חוקי תמיכה נרחבת בקמפיין הנשיאות של 2016, תוך שימוש בסכומים שגייסה מהציבור לטובת פעילות הצדקה שלה". 

 

"כפי שהחקירה שלנו חושפת, קרן טראמפ היתה לא יותר מאשר פנקס צ'קים שהעביר תשלומים עבור מר טראמפ או עסקיו שלו, ללא קשר למטרה שלהם או לחוקיות שלהם. כך לא פועלים ארגונים פרטיים והמשרד שלי מטיל את האחריות על הארגון ועל הדירקטורים שלו, בכל הנוגע לשימוש הלא ראוי בנכסים שיועדו לתרומות", אמרה עוד התובעת.

 

אנדרווד תובעת השבה של 2.8 מיליון דולר, לצד צעדים עונשיים. עוד היא מבקשת לפרק את הקרן ולאסור על טראמפ לכהן כדירקטור בכל ארגון שלא למטרת רווח למשך תקופה של 10 שנים. על שני ילדים מבקשת אנדרווד להטיל איסור דומה לשנה אחת.

 

 

דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב צילום: אי פי איי

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x