כלכלה ומדיניות

מסמכים חושפים: איוונקה טראמפ וג'ראד קושנר הרוויחו 82 מיליון דולר במקביל לתפקידם בבית הלבן

לדברי מומחי אתיקה הרווחים עשויים ליצור ניגודי עניינים. שני בני הזוג העבירו את תפקידי הניהול והשליטה בחברותיהם לאחרים, אך עדיין שומרים על נתחים גדולים בעסקים

שירות כלכליסט 11:5512.06.18
איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר, בתו וחתנו של הנשיא, הרוויחו לפחות 82 מיליון דולר ב-2017 במקביל להכנסותיהם מתפקידם בבית הלבן.

איוונקה הרוויחה 3.9 מיליון דולר ממניותיה ב-Trump International Hotel בוושינגטון, בעוד קושנר דיווח על הכנסה של יותר מ-5 מיליון דולר שמקורה ב-Quail Ridge, קומפלקס דירות שנרכש על ידו בשנה שעברה בניו ג'רזי.

מהמסמכים שהוגשו ושמהם נחשפים המספרים מתבררים הסכומים הללו, שלדברי מומחי אתיקה עשויים ליצור ניגודי עניינים. שני בני הזוג העבירו את תפקידי הניהול והשליטה בחברותיהם לאחרים, בעודם משמשים כיועצים ללא תשלום לנשיא. אך בעוד קושנר משך ידו מכמה אחזקות, הוא ואשתו שומרים על נתחים גדולים בעסקים בעלי קשרים מקומיים ובין לאומיים. חברת הנדל"ן של משפחתו של קושנר מחזיקה בנכסים בכל רחבי ארה"ב, כולל אלפי יחידות דיור במדינות ניו ג'רזי ומרילנד, וקו הביגוד והאביזרים של איוונקה מיוצר רק במפעלים במדינות זרות כמו בנגלדש, אינדונזיה, וסין.

 

איוונקה טראמפ וג'ראד קושנר בביקור בישראל בחודש שעבר איוונקה טראמפ וג'ראד קושנר בביקור בישראל בחודש שעבר צילום: איי אף פי

 

בשנה שעברה היו שווים נכסיו של קושנר בין 179 ל-735 מיליון דולר, בעוד נכסיה של איוונקה נאמדו בין 55 ל-75.6 מיליון דולר, וכמה מנכסיהם היו רשומים על שמות שניהם.

 

היועץ לענייני אתיקה של השניים – פיטר מיריג'ניאן (Mirijanian) אמר בתגובה שהזוג מקפיד על כל כללי האתיקה, ושהמסמכים שהוגשו אתמול, מהם עולים המספרים, אינם מספיקים כדי להבין את הדקויות הרלוונטיות לעניין שוויים הנקי. "מאז שהצטרפו לצוות יועציו של הנשיא, מר קושנר וגברת טראמפ עמדו בכל החוקים וההגבלות כפי שנקבעו על ידי משרד האתיקה הממשלתי", כך מיריג'ניאן. "כפי שחשפו המסמכים הנוכחיים, ערכם הנקי נותר כפי שהיה, עם כמה שינויים שמשקפים רק את דרישות הדיווח המשתנות".

 

בדיווח הקודם שהגישו על הכנסותיהם, שהוגש ביולי 2017, צוין שהזוג הכניס ביחד לפחות 19 מיליון דולר ממיזמים עסקיים ו-80 מיליון דולר מנדל"ן ומקורות אחרים, בין ינואר 2016 והחודשים הראשונים של 2017.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x