$
כלכלה ומדיניות

טראמפ לדואר האמריקאי: הכפילו את תעריפי המשלוח מאמזון

הנשיא אינו רוחש חיבה יתרה לחברה שבראשות ג'ף בזוס, המחזיק גם בוושינגטון פוסט הביקורתי כלפי הממשל; כעת מתפרסם שהוא לחץ אישית על מנהלת רשות הדואר בעניין, אך היא סירבה להיענות

שירות כלכליסט 19:2019.05.18
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לא מרפה מאמזון, והוא לחץ אישית על מנהלת רשות הדואר האמריקאית מייגן ברנן להכפיל את תעריפי המשלוח של חבילות שנשלחות על ידי החברה וכן על ידי חברות אחרות, כך על פי דיווח שפורסם אתמול (ו') בוושינגטון פוסט.

 

 

 

ברנן התנגדה לדרישתו של טראמפ, ואמרה "במספר הזדמנויות" שהתעריפים נקבעים במסגרת חוזים ושכל שינוי שלהם צריך להיות מאושר על ידי הרגולטור. עוד דווח כי היא אמרה לטראמפ שהיחסים עם אמזון מיטיבים עם רשות הדואר ושחברות רבות אחרות משתמשות גם כן בשירות לצורך משלוחיהן.

 

טראמפ ובזוס. ראש בראש טראמפ ובזוס. ראש בראש צילום: אי פי איי

 

 

למרות טיעוניה, המשיך טראמפ להשתלח באמזון שבראשה עומד ג'ף בזוס. האחרון עומד גם בראש העיתון וושינגטון פוסט שנוקט בדרך כלל כלפי טראמפ בטון ביקורתי, או "מזויף" כפי שמכנה זאת הנשיא. טראמפ כבר חשף מספר פעמים בפומבי את שטנתו כלפי בזוס ואמזון. הוא טוען שאמזון מסובסדת על ידי רשות הדואר והאשים את הוושינגטון פוסט שהוא הלוביסט הגדול ביותר של החברה.

 

טראמפ כבר נפגש עם שר האוצר סטיבן מנוצ'ין, עם היועץ הכלכלי שלו לשעבר גארי קוהן ועם ראש המועצה למדיניות פנים אנדרו ברמברג, כדי לדון בהעלאת תעריפיה של אמזון, והוא גם התנגח בבזוס ואמזון ברשת החברתית, מה שהוריד זמנית את מחיר המניה של האחרונה. הוא אמר גם שאינו מאמין למידע שהציגו בפניו יועציו וברנן בנוגע לחוזה של רשות הדואר עם אמזון.

 

"אני צודק כשאני אומר שאמזון עולה לרשות הדואר של ארה"ב המון כסף כשהיא משתמשת בה כנער השליח שלה", הוא צייץ ב-3 באפריל, "אמזון צריכה לשלם את העלויות האלה ויותר, במקום שמשלם המסים האמריקאי ישלם אותן. לראשי רשות הדואר אין מושג (או שכן!?)".

 

 

 

עם זאת, פקידי רשות הדואר ממשיכים לטעון שהרשות מרוויחה יפה מההסדר עם אמזון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x