$
שווקי חו"ל

מאמזון ועד טסלה: במה השקיע סורוס ברבעון הראשון

קרן ההשקעות של המיליארדר פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון. בין היתר רכשה אג"ח של יצרנית המכוניות החשמליות טסלה בהיקף של 35 מיליון דולר ו-51 אלף מניות של ענקית הסחר המקוון אמזון ביותר מ-74 מיליון דולר. וממניות של איזו חברת טכנולוגיה היא נפטרה?

שירות כלכליסט 13:5216.05.18

ג'ורג' סורוס, המיליארדר היהודי-אמריקאי ממוצא הונגרי, רכש אגרות חוב של טסלה בהיקף גדול ברבעון הראשון של 2018. הרכישה העניקה חיזוק ליצרנית הרכבים החשמליים, המתמודדת עם לחצים שונים. כך על פי מסמך רגולטורי.

 

 

סורוס פאנד מנג'מנט (Soros Fund Management) רכשה אג"ח ניתנות להמרה בהיקף של 35 מיליון דולר. את האגרות ניתן להמיר במספר קבוע של מניות. כך במסמכים שהגישה הקרן לרשות ני"ע האמריקאית אתמול (ג'). מועד ההבשלה של האג"ח הוא במרץ 2019.

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
60% 0% 40%

 

טסלה התחילה את השנה עם לא מעט קשיים. החברה נתקלה בבעיות רציניות בייצור רכב מודל 3 וערכה שינויים מקיפים בהנהלתה הבכירה לאחר שהמנכ"ל אילון מאסק ספג ביקורות כשדחה שאלות מצד אנליסטים לגבי ביצועי החברה.

 

טסלה מסתמכת על שוקי החוב לשם מימון פעילותה. אשתקד גייסה החברה 1.8 מיליארד דולר בסבב מכירות אג"ח זבל בעלות תשואה גבוה. בקרב האנליסטים היו כאלו שטענו כי טסלה תצטרך לגייס מימון נוסף כדי להמשיך לפעול.

 

אולם כרגע ישנו הלך רוח מעורב בקרב המשקיעים בנוגע לחברה. נכון לסוף מרץ איבדו מניותיה 9% בהשוואה לאותה התקופה אשתקד והסוחרים הימרו בכבדות נגד אג"ח החברה.

 

ג'ורג' סורוס ג'ורג' סורוס צילום: בלומברג

 

 

בדוחות הרבעוניים של סורוס לרשות ני"ע לא צוינה הסיבה לרכישת האג"ח של טסלה, אולם הם מעניקים הצצה לתוך הרכישות והמכירות של הקרן. הדוחות פורסמו ב-15 במאי - 45 יום לאחר סיום הרבעון הראשון, כך שייתכן שפוזיציות הקרן השתנו מאז.

 

בין השאר, רכשה הקרן של סורוס 51,200 מניות אמזון ברבעון הראשון. שווי הרכישה היה 74.2 מיליון דולר. זאת לאחר שנפטרה מכל מניות ענקית המסחר הדיגיטלי שבידיה. אמזון היא אחת מחברות הטכנולוגיה עם הביצועים הטובים לשנה הנוכחית, ומניותיה טיפסו ביותר מ-34% לעומת שנה שעברה.

 

בנוסף רכשה הקרן 20,800 מניות אלפבית - החברה המחזיקה בגוגל. חברה נוספת שמניותיה הגיעו לקרן היא נטפליקס - לאחר שרכשה כמות גדולה של מניות חברת הסטרימינג ברבעון הרביעי של 2017, הוסיפה הקרן של סורוס עוד 148,500 מניות נטפליקס לפורטפוליו שלה. נטפליקס רשמה רבעון ראשון חזק.

 

בצד המכירות, נפטרה הקרן מ-34,100 המניות של טוויטר שהיו בידיה. הקרן לא רכשה מניות פייסבוק לאחר שנפטרה לחלוטין מכל מניות הרשת החברתית ברבעון הראשון של 2017.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x