$
תעשייה ופיננסים

לוב הגישה תביעה נגד ג'יי.פי מורגן בשל "הונאה מסחרית"

מסמכי התביעה שהגישה קרן ההשקיות של לובית לא נחשפו, אך ההערכות הן כי היא נוגעת לעסקאות שנעשו עם בנק ההשקעות בר סטרנס, שג'יי פי מורגן רכש ב-2008,

בלומברג 09:4507.04.18

רשות ההשקעות הלובית (LIA) הגישה תביעה נגד ג'יי.פי מורגן בבית משפט בלונדון במה שעשויה להיות הראשונה מתוך סדרת תביעות שיוגשו נגד בנקים גדולים.

 

ה-LIA, שהיא קרן השקעות שהוקמה על ידי נשיא לוב לשעבר מועמר קדאפי ואשר בראשה עומד כיום ראש הממשלה פאיז א-סראג', טוענת בתביעה, שהוגשה גם נגד איש העסקים וואליד אל-ג'יאמי, ל"הונאה מסחרית".

 

מסמכי התביעה לא נחשפו, אך ההערכות הן כי היא נוגעת לעסקאות שנעשו עם בנק ההשקעות בר סטרנס, שג'יי פי מורגן רכש ב-2008, וזאת לאחר ששופט התיר בשנה שעברה ל-LIA גישה למסמכים רלוונטיים.

 

דובר מטעם ה-LIA, אישר את הגשת התביעה.

 

שלושה בנקים נוספים עשויים להיות הבאים בתור על הכוונת של ה-LIA. לקרן ניתנה רשות בנובמבר 2017 לבחון מסמכים שנחשפו במסגרת בוררות מול סוסייטה ג'נרל. ה-LIA מעוניינת להשתמש במסמכים האלה נגד ג'יי פי מורגן, קרדיט סוויס ו-BNP פאריבה. התביעה נגד הקומרצבנק תהיה כנראה קשורה גם לדרזדנר בנק, עליו השתלט הראשון ב-2009.

 

סוסייטה ג'נרל שילם כמעט מיליארד יורו במאי כדי להסדיר תביעה נגדו בעקבות טענות שהבנק שילם שוחד לאל-גיאמי כדי שיעזור לסגור עבורו עסקאות. הלובים אומרים כי אל-ג'יאמי כנראה פעל "בצורה זהה" בחמש עסקאות נוספות שכוללות מלווים אחרים.

 

 

מטה ג'יי.פי מורגן מטה ג'יי.פי מורגן צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x