$
שווקי חו"ל

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן: "זה כבר כמעט מביך להיות אמריקאי"

בשיחת ועידה לאחר פרסום דוחות הבנק הביע ג'יימי דיימון תסכול עמוק מתפקוד הקונגרס, שמעכב לדבריו את צמיחת המשק האמריקאי

שירות כלכליסט 11:0615.07.17
ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי.פי.מורגן הביע תסכול מאופן התפקוד של הקונגרס במהלך שיחת ועידה לפרסום התוצאות הרבעוניות של הבנק.

 

 

 

 

 

"זה כבר כמעט ונהייה מביך להיות אזרח אמריקאי שמסתובב בעולם ומקשיב לשטויות המטופשות שעלינו להתמודד איתן במדינה הזו", אמר בתשובה לשאלה של אנליסט. "הייתי לא מזמן בצרפת, בארגנטינה, הייתי בישראל ובאירלנד. נפגשתי עם ראשי הממשלה של הודו וסין. זה מדהים אותי שבכל אחת מהמדינות הללו מבינים שהמדיניות הפרקטית לקידום עסקים וצמיחה טובה לאזרח הממוצע באותן המדינות, ליצירת משרות ועלייה בהכנסות, אך משום מה במערכת היזמות החופשית של אמריקה, אנחנו כבר לא מבינים את זה". לדבריו, ארה"ב הפכה לאחת החברות המבלבלות ביותר מבחינה בירוקרטית. "זה פוגע באמריקאי הממוצע שאין לנו את המדיניות הנכונה", הדגיש.

 

 

ג'יימי דיימון. "ארה"ב הפכה לאחת החברות המבלבלות מבחינה בירוקרטית" ג'יימי דיימון. "ארה"ב הפכה לאחת החברות המבלבלות מבחינה בירוקרטית" צילום: רויטרס

 

 

תלונותיו של דיימון נובעות מכך שהקונגרס עסוק במאבקים ודיונים על רפורמת בריאות חדשה שתחליף את אובמה קר, לה מתנגדים הרפובליקנים, אך בינתיים המחוקקים זנחו את הניסיון לבצע רפורמות במערכת המיסוי. דיימון טען בשיחה עם המשקיעים כי הרגולציות הנוכחיות על הבנקים מונעות צמיחה כלכלית, וזאת מכיוון שהן לא מאפשרות העברת מימון לחלק מרוכשי הבתים והחברות הקטנות. "לו היו משנים את החוקים האלה לפני חמש שנים, כבר היינו מלווים עוד טריליון או 2 טריליון דולר", אמר. "יש תפיסה שגויה שכל הדברים האלה לא עיכבו את הכלכלה, אך זה כן".

 

דיימון, שעומד בראש הבנק הגדול בארה"ב נחשב מקורב לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ. הוא מכהן במועצת היועצים העסקיים של הבית הלבן ויו"ר שולחן העגול של העסקים. דיימון אמר את הדברים לאחר פרסום תוצאות הרבעון השני של הבנק, שעקפו את תחזיות האנליסטים. הבנק דיווח על עלייה של 13% ברווח ל-7 מיליארד דולר לעומת השנה שעברה והכנסות של 26.41 מיליארד דולר, עלייה של 5%. אולם, מניית הבנק נחלשה אתמול בשל אזהרה שפרסם לגבי רמת ההלוואות שיספק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x