שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המזרח התיכון

עוד סיבה לדאגה בעיראק: דאעש פתח בנק ראשון

הבנק נפתח בעיר מוסול, וכלכלנים בעיראק חוששים כי ישמש את ארגון הטרור להלבנת כספים ויגרום להקטנת הנזילות בשוק המקומי, שגם כך גלש להאטה חמורה

דורון פסקין 20:2101.01.15

אם לא די היה בבעיות הכלכליות של עיראק, השבוע צצה בעיה חדשה: ארגון הטרור דאעש, השולט על חלקים נרחבים בצפון המדינה, הודיע על פתיחת בנק חדש. הבנק החדש שנקרא "הבנק האיסלאמי" נפתח בעיר מוסול. כלכלנים בעיראק חוששים כי הבנק החדש ישמש את דאעש להלבנת כספים ואף חמור מכך להקטנת הנזילות בשוק העיראקי שגם כך גלש להאטה חמורה עקב הבעיות הביטחוניות והירידה המהירה במחירי הנפט.

 

 

 

מוחמד חמדאני, כלכלן עיראקי ובעבר בכיר בבנק ראפידין, העריך בשיחה לעיתון "הערבי החדש" כי דאעש לא יעצור במוסול ויפתח בקרוב סניפי בנק בערים נוספות בצפון עיראק. הוא הזהיר כי העובדה שממשלת בגדאד ממשיכה לשלם למועסקים בצפון המדינה משמעה כי בכל חודש עוברים לאזורים שבשליטת דאעש כ-4 מיליארד דינאר (כ-3.5 מיליון דולרים).

 

לפי הדיווחים במוסול, בשעות הראשונות לפתיחת הסניף תנועת הלקוחות הייתה דלילה אך לאחר מכן גברה.

 

 

דאעש. מפגין נוכחות גם בתחום הכלכלה דאעש. מפגין נוכחות גם בתחום הכלכלה

 

חוסיין עתאבי, פרופסור לכלכלה מאוניברסיטת בגדאד מעריך כי פתיחת הבנק במוסול היא דרכו של דאעש להצהיר כי הוא מעוניין בבניית משק חזק. הוא הזהיר כי אם בשטח עיראק תצמח כלכלה חזקה של דאעש, הדבר יוביל להגברת הלחץ על ממשלת עיראק והתביעות הפוליטיות של דאעש רק יילכו ויגברו.

 

דורון פסקין מחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת)  

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x