$
כלכלה ומדיניות

לאחר הביקורת על טדי שגיא: וויליאם היל תסגור חנויות הימורים בבריטניה

הממשלה הבריטית מנסה להילחם בשוק מכונות המזל מסוג FOBT - ומעלה המיסוי עליהן. פלייטק, המספקת את הטכנולוגיה למכונות, נמצאת בבעלות המיליארדר הישראלי טדי שגיא

שירות כלכליסט 21:3627.04.14

חברת ההימורים הגדולה בבריטניה, וויליאם היל, הודיעה היום כי תסגור 109 חנויות הימורים המציעות למהמרים מסופי הימורים בסיכוי קבוע (FOBT), בעקבות החלטת הממשלה הבריטית להעלות את המיסוי על המכונות. בחודש שעבר הועלו המסים על מכונות הימורים שסכום ההימור בהן גדול מ־5 ליש"ט מ־20% ל־25%.

 

רווחי מכונות ה־FOBT אחראיים למחצית מרווחיה של וויליאם היל. מהחברה נמסר כי אם תקנות המיסוי החדשות היו נכנסות לתוקף בשנה שעברה, הן היו גורמות לחברה הפסדים של 22 מיליון ליש"ט. הם הוסיפו כי מאות עובדים עלולים לאבד את עבודתם כתוצאה מסגירת החנויות.

 

חנות של וויליאם היל חנות של וויליאם היל צילום: Flickr / Fabio Venni

מנכ"ל וויליאם היל ראלף טופינג אמר כי הוא צופה שחנויות נוספות בתעשייה ייסגרו בעקבות החלטת הממשלה. "מה ההשפעה של כל זה? הממשלה תאבד הכנסות. החנויות יעמדו ריקות. אנשים יאבדו את העבודה שלהם". אמר טופינג. מכונות FOBT, שבהן יכול משתמש להמר על עד 300 ליש"ט בדקה, נחשבות לשנויות במחלוקת והממשלה הבריטית מנסה להגביל את פעולתן. בינואר התייחס ראש הממשלה דיוויד קמרון לנושא ואמר כי "יש בעייתיות בתעשיית ההימורים".

 

 בבריטניה מתנהל קמפיין תקשורתי נגד המכונות שבמסגרתו ספג ביקורת קשה גם המיליארדר הישראלי טדי שגיא, בעלי חברת פלייטק המספקת את הטכנולוגיה למסופי המכונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x