$
שוקי חו"ל

שליש מהכנסות וויליאם היל - מהמיזם עם פלייטק

ענקית ההימורים הבריטית סיכמה את 2011 עם ירידה של 11% ברווח הנקי. שוקלת לממש את האופציה לרכישת אחזקותיה של פלייטק במיזם המשותף

ענת ציפקין 08:1027.02.12

ענקית ההימורים הבריטית, וויליאם היל, סיימה את 2011 עם עלייה של 6% בהכנסות ל־1.13 מיליארד ליש"ט, אולם הרווח הנקי של החברה צנח ב־11% ל־115 מיליון ליש"ט. הירידה ברווח נובעת בעיקר ממחיקות חד־פעמיות של 47 מיליון ליש"ט בגין עסקי ההימורים בטלפון של החברה. וויליאם היל מעסיקה

כ־15 אלף עובדים ומפעילה כ־2,350 חנויות הימורים (Betting Shops) בבריטניה.

 

עוד עולה מהדו"חות כי כ־28% מהכנסות החברה (כ־321 מיליון ליש"ט) היו מוויליאם היל אונליין, מיזם ההימורים המקוון שלה (71%) ושל פלייטק הישראלית (29%), בשליטתו של טדי שגיא. המיזם, שנוסד ב־2008, מעסיק כאלף איש בחמישה אתרים בעולם, ובאתר הפיתוח הישראלי מועסקים כ־150 איש, רובם בתחום התמיכה הטכנית והשיווק המקוון.

 

שיבושי העבודה סודרו

 

בדו"חות השנתיים התייחסה וויליאם היל גם לשיבושי העבודה שהתרחשו בסניף הישראלי בסוף 2011, לנוכח שמועה שפשטה אז שלפיה וויליאם היל מתכננת לפטר חלק מהעובדים. בתגובה, סגרו העובדים לכמה ימים את משרדי החברה במרד מאורגן. בסיכומה של הפרשה עזבו כ־30 מהם את החברה, ובהם שבעה מנהלים שפוטרו. "המשרד בתל אביב חזר לתפקוד מלא ונורמלי", כתבה וויליאם היל בסוף השבוע. "מרבית המשרות הבכירות בסניפים אלו אוישו, ורוב המשרות הפנויות מולאו באמצעות קידום עובדים מתוך המערכת או גיוס של כוח אדם חיצוני".

 

לפי ההסכם המוקדם בין וויליאם היל לפלייטק, בנובמבר 2012 ובנובמבר 2014 קיימת לוויליאם היל האופציה לרכוש את אחזקתה של פלייטק (29%) במיזם המשותף, לפי השווי ההוגן שלו.

 

בדיווח של ה"פייננשל טיימס" מסוף השבוע פורסם כי וויליאם היל עשויה לממש את אופציית ה־CALL שניתנה לה כבר בנובמבר הקרוב, אך מכיוון שהמיזם עצמו הוכח כרווחי ביותר לשני הצדדים, נראה שפלייטק לא תמהר למכור את חלקה.

 

לאור זאת, וויליאם היל בוחנת חלופה אחרת למימוש מלא של אופציית ה־CALL, שבאמצעותה תשאיר את פלייטק כשותפה בוויליאם היל אונליין. המהלך יבוצע ככל הנראה באמצעות שינוי החוזה הקיים בין שתי החברות.

 

"שיתוף הפעולה יימשך"

 

מוויליאם היל נמסר בתגובה למימוש אפשרי של אופציית ה־CALL כי "הנהלת החברה עדיין לא החליטה דבר, ושיתוף הפעולה עם פלייטק מתקיים וימשיך להתקיים באופן רציף. מערכת היחסים בין שתי החברות טובה מאוד. המיזם המשותף נושא את פירותיו, וההסכם בין שתי החברות ימשיך להתקיים ללא קשר להחלטה שתתקבל בנוגע למימוש אופציית ה־CALL".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x