$
שווקי חו"ל

אור לגויים: "טדי שגיא עזר להפוך את בריטניה לאומה של מהמרים"

כתבה של הדיילי מייל מציגה את המיליארדר הישראלי כמי שעומד מאחורי שוק מכונות המזל מסוג FOBT בממלכה, המוגדרות כ"קראק של ההימורים"

שירות כלכליסט 13:0019.04.14

טדי שגיא, המיליארדר הישראלי המתגורר כיום בבריטניה, הוא מושא של כתבה לא מחמיאה ב"דיילי מייל" הבריטי, במרכזה הטענה כי הרוויח את מרבית הונו הרב מניצול האנשים העניים והפגיעים ביותר בממלכה.

 

 

 

בעיתון טוענים כי תחקיר שערכו חשף ששגיא הוא המלך של מכונות המזל בסיכוי קבוע (fixed-odds betting terminals) - מכונות הימורים שזכו כבר לכינוי "הקראק של ההימורים". פלייטק, החברה של שגיא היא שאחראית לתוכנה שבמרבית המכונות הללו, שבדיילי מייל טוענים כי גרמו סבל רב לרבים, שכן תושבי השכונות הנחשלות ביותר נוטים להזרים מיליארדי ליש"ט בשנה לתוך המכונות הללו.

 

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: אוראל כהן

 

מסופי ההימורים הללו, שנקראים בקיצור FOBT, סופגים ביקורת ציבורית רבה בבריטניה. סקר שערכו בדיילי מייל מצא שקרוב למחצית מהנשאלים מאמינים שיש להוציא אותם מחוץ לחוק. המסופים נחשבים כאחראיים לגידול בבעיית ההימורים, ובעיתון מתארים כי יש להם השפעה כמעט היפנוטית ש"מותירה את השחקנים הזומבים". אולם מספר המסופים רק הולך ועולה ועומד כעת על 33 אלף. פלייטק, לפי הכתבה מספקת את הטכנולוגיה ליותר מ-20 אלף מהם.

 

"למד תכסיסים מעולם הפורנו באינטרנט" 

בדיילי מייל הפנו כאמור אצבע מאשימה נגד שגיא. "אף שזה גרוע מספיק ששגיא עזר להפוך את בריטניה לאומה של מהמרים, העובדה המטרידה אף יותר היא שהוא למד חלק מהתכסיסים של המסחר השנוי במחלוקת שלו מעולם הפורנוגרפיה באינטרנט", מציינים בכתבה. אולם בעיתון לא הסתפקו רק בכך והכתב מדווח עוד ששגיא הוא "פושע מורשע שמגיע ממשפחה עם עבר רצחני". אותו עבר רצחני מתייחס לכך שב-1983 הורשע רונן, אחיו החורג של שגיא, ברצח של יועץ השקעות. עוד מספרים בכתבה כי ב-1994 בהיותו בן 22, שגיא הורשע בשוחד ובסחר במידע פנים וריצה עונש מאסר של 9 חודשים. לאחר שהשתחרר ממאסר חבר שגיא לאביו והחל לסחור בבורסה ולרכוש נדל"ן. בשלב זה הוא גילה את נפלאות האינטרנט והתחיל להשקיע בחברות שמקימות אתרים פורנוגרפיים. "סקס והימורים הם העסקים הרווחיים ביותר באינטרנט", מביאים בכתבה ציטוט ישן שלו.

 

 

שגיא במהלך משפטו שגיא במהלך משפטו צילום: שאול גולן

 

ב-1999 הוא הקים את פלייטק שנועדה להיות מפתחת תוכנות הימורים מקוונות הגדולה ביותר. בתוך שבע שנים השווי החברה עמד כבר על 550 מיליון ליש"ט ושגיא הצטרף לשורות עשירי העולם. כיום השווי שלו מוערך ביותר ממיליארד ליש"ט.

 

 

מה דעתך על מניית פלייטק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שגיא אמנם לא מרוויח ישירות מכספי המהמרים, אלא לפי ההערכות יש לו אינטרסים פיננסיים במספר סוכנויות הימורים בבריטניה. פירוש הדבר, לפי העיתון הוא שבעוד שהתוכנות של שגיא גורמות סבל והרס הוא נהנה ממנעמי החיים. בנוסף לבית יוקרתי בשכונת נייטסברידג' בלונדון, בבעלותו נכסים גם בקפריסין, בברלין, בישראל ובארה"ב, ולאחרונה הוא אף רכש מטוס פרטי. כתב הדיילי מייל ביקר באחוזה בלונדון בניסיון לקבל תגובה, אך הוא מספר שצוות האבטחה במתחם המאובטח מסר לו כי שגיא "מאוד עסוק ואדם פרטי" ואינו נמצא. שגיא גם לא ענה לבקשה להתראיין לכתבה, ונציגיו לא ענו לשיחות הטלפון.

 

בכתבה מתייחסים גם לעברו הרומנטי של שגיא, ובעיקר לנטייתו לצאת עם דוגמניות. ב-2009 טורי הרכילות דיווחו כי הוא יוצא עם הדוגמנית בר רפאלי, ונפוצו שמועות גם על רומן עם אסתי גינזבורג. כיום הוא במערכת יחסים עם יעל נזרי, לשעבר מלכת היופי. לשניים תינוקת, ולשגיא גם ילדה בת שמונה ממערכת יחסים קודמת. שגיא אינו נשוי לנזרי כך שהוא ממשיך להופיע ברשימות הרווקים המבוקשים ביותר.

 

 

 

"הוא אוהב ליהנות. הוא אוהב את החיים הטובים. הוא יוצא לחופשות ארוכות ואוהב לצפות במשחקי כדורגל ובסרטים. הוא נהנה לנגן בפסנתר ולשחק פינג פונג", סיפר לעיתון אחד ממקורביו. לאחרונה זכה בתשומת לב נוספת לאחר שרכש את שוק קמדן בלונדון תמורת 400 מיליון ליש"ט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x