$
כלכלה ומדיניות

בחמישי הבא: ילן תופיע בפני הסנאט

יו"ר הפדרל ריזרב ג'נט ילן תדבר על המדיניות המוניטרית של הבנק הפדרלי בהנהגתה ועל מצב הכלכלה אמריקאית

שירות כלכליסט 23:4020.02.14

יו"ר הפדרל ריזרב, ג'נט ילן, תעיד ביום חמישי הבא, ה-27 בפברואר, בפני ועדת הבנקאות של הסנאט, בנוגע למדיניות המוניטרית ומצב הכלכלה האמריקאית. כך הודיעה הערב (ה') לעיתונות הוועדה.

 

ילן כבר התייצבה בתאריך ה-11.2 מול הוועדה לשירותים פיננסיים של בית הנבחרים, שם מסרה את הדוח הדו-שנתי שלה לקונגרס, אך הופעתה המתוכננת ל-13.2 בפני הסנאט נדחתה בשל הסופה הקשה ששיתקה מרבית מחלקי וושינגטון הבירה.

 

סביר להניח כי עדותה של ילן בשבוע הבא תהיה זהה לעדות שמסרה ב-11.2. בנוסף היא תענה לשאלות חברי הוועדה. זו תהיה הופעתה השנייה של ילן בפני וועדה של קונגרס מאז נכנסה לתפקידה.

 

יו"ר הפד ג'נט ילן יו"ר הפד ג'נט ילן צילום: בלומברג

 

אתמול פורסמו הפרוטוקולים של ישיבת הוועדה המוניטרית של הפד מסוף ינואר, בה הוחלט על הקטנת היקף רכישות האג"ח החודשיות ב-10 מיליארד דולר.

 

לפי הפרוטוקולים, כמה מהמשתתפים בישיבת הפד - האחרונה תחת הנהגתו של בן ברננקי - סבורים כי הבנק המרכזי צריך להעלות את שיעור הריבית בתוך זמן קצר יחסית; בכירים אחרים הביעו התנגדות להמשך הפחתת קצב רכישות האג"ח, מאחר שלדבריהם הכלכלה "חלשה מדי"; משתתפי נוספים טענו כי "בהיעדר שינוי משמעותי בתחזית הכלכלית, יש להמשיך בהפחתה של רכישות האג"ח בהיקף של 10 מיליארד דולר בכל פגישה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x