$
תעשייה ופיננסים

דיווח: הונו של סטנלי פישר - עד 56 מיליון דולר

בין השאר מחזיק הנגיד לשעבר - המועמד לתפקיד סגן יו"ר הפדרל ריזרב - בנדל"ן בניו יורק בשווי של עד 25 מיליון דולר

בלומברג 20:4806.02.14

נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר, המועמד לתפקיד סגן יו"ר הפדרל ריזרב האמריקאי, מחזיק בהון בשווי שבין 14.6 מיליון דולר ל-56.3 מיליון דולר. כך מדווחת סוכנות בלומברג. סכום זה יהפוך אותו לאחד האישים העשירים ביותר בבנק הפדרלי המרכזי.

 

לפי מסמכים שהגיש פישר לממשל, אם מינויו יאושר הוא ימכור את כל מניותיו בתשע חברות שונות, בהן בלקרוק, אמריקן אקפסרס וג'נרל אלקטריק. הנגיד לשעבר כתב כי ייפטר מאחזקותיו בחברות לאחר אישור מינויו בסנאט, אך לפני שייטול עלי את סמכויות התפקיד החדש. השימוע של פישר בסנאט צפוי להתקיים בשבוע האחרון של פברואר, לצד אישים נוספים המתמודדים על התפקיד.

 

פישר שימש במשך רוב הקריירה שלו בתפקידים ציבוריים ואקדמיים - אך בשנים 2002-2005 הוא כיהן כסגן נשיא סיטיגרופ. כמו כן, לפי הדיווח בבלומברג, מחזיק הנגיד לשעבר בנדל"ן למגורים בניו יורק בשווי של 5-25 מיליון דולר - כאשר ההכנסות משכירות ממנו מסתכמות במיליון דולר.

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: מיקי אלון, בלומברג

 

מאז פרישתו מתפקיד נגיד בנק ישראל, בקיץ האחרון, רשם פישר הכנסות של 283 אלף דולר מהרצאות שנשא.

 

לפי דיווחים, נשיא ארה"ב ברק אובמה היה זה שדחף את פישר להיות מספר 2 של היו"ר החדשה של הפד, ג'נט ילן. אובמה מעריך את הנגיד לשעבר של בנק ישראל ומאמין שהוא ממשיך דרכו של בן ברננקי בבנק המרכזי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x