$
שווקי חו"ל

"פישר הוא האיש הנכון בזמן הנכון. הוא שייך להיכל התהילה של הפד"

תגובות נלהבות בעולם למינוי הצפוי של נגיד בנק ישראל לסגן של ג'נט יילן; לפי הדיווחים, נשיא ארה"ב ברק אובמה היה זה שדחף למינוי של פישר

שי סלינס 08:5912.12.13

תגובת נלהבות ברחבי העולם למינוי הצפוי של נגיד בנק ישראל לשעבר, סטנלי פישר, לתפקיד סגן יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב. "השווקים צריכים לחגוג את המינוי של סטנלי פישר למספר 2 של יו"ר הפד החדשה ג'נט יילן", כך לפי מאמר מערכת שפורסם בפורבס. "הוא האיש הנכון בזמן הנכון", נכתב. 

לפי הדיווחים, נשיא ארה"ב ברק אובמה, היה זה שדחף את פישר להיות מספר 2 של יושבת הראש החדשה של הפד. אובמה מעריך את הנגיד לשעבר של בנק ישראל ומאמין שהוא ממשיך דרכו של בן ברננקי בבנק המרכזי.

 

"פישר מתאים להיכל התהילה של הפד", אמר רוברט הול (Robert Hall), פרופ' לכלכלה באוניברסיטה של סטנפורד. "הוא מביא איתו נסיון עשיר בניהול משברים מתוך הבנק המרכזי".

 

במידה והמינוי של פישר יעבור כמתוכנן בסנאט, פישר יאלץ לשכנע את המשקיעים כי מדיניות ההרחבה הכמותית עדיין הכרחית וכי יש להמשיך בתוכנית הרכישה החודשית של האג"ח. עם זאת סביר להניח שבקצב נמוך יותר מקצב הרכישות הנוכחי העומד על 85 מיליארד דולר בחודש. לפי הערכות, פישר יהיה זה שיתווה את המדיניות לגבי יציאה מרמת ריבית מינימלית בארה"ב.

 

ברק אובמה, דחף למינוי ברק אובמה, דחף למינוי צילום: בלומברג

 

שומר את הקפלים לעצמו

"פישר אוהב לשמור את הקלפים קרוב לחזה. הוא לא מאמין בפרסום תוכניות ארוכות טווח", אמר רוברט פריל, שותף בקרן גידול וכלכלן לשעבר של בפד. "סביר להניח שפישר יהיה נגד שקיפות מלאה בכל מה שקשור לצמצום תוכנית רכישת האג"ח החודשית", הוסיף.

 

דרו מתיוס, כלכלן בכיר ב-UBS התייחס לניהול המשבר של פישר ב-2008 בתור נגיד בנק ישראל ואמר: "הוא היה בין הראשונים לזהות את המשבר ופעל בצורה חדה ואגרסיבית".

 

לפני מספר ימים התייחס פישר להשתפרות במשק העולמי ואמר כי "המשק האמריקאי גדל בקצב מהיר יותר ולכן הדאגה שהייתה ביחס לשוק העולמי פחות גדולה. המצב קצת יותר טוב. אני חושב ש-2014 במשק העולמי יהיה יותר טוב ממה שציפינו". על עתידו המקצועי, אמר פישר כי הוא עדיין לא יודע מה בכוונתו לעשות. לדבריו, הוא קיבל כמה הצעות עבודה והוא בטוח שהוא ימצא משהו מעניין ושזה לא ייקח הרבה זמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x