$
כלכלה ומדיניות

ראש ממשלת איטליה: "מדיניות הצנע מחסלת את המדינה"

אנריקו לטה בנאום ההשבעה שלו: "הצנע הורג את איטליה. מדיניות הצמיחה לא יכולה לחכות עוד"

סוכנויות הידיעות 10:2730.04.13

ראש ממשלת איטליה הנכנס אנריקו לטה הודיע שממשלת הקואליציה שלו תפעל במהירות להפוך על פיה את מדיניות הצנע שהונהגה במדינה. לטה טוען שהצנע מחסל את המדינה וקרא לאיחוד האירופי להפוך למנוע צמיחה. כך מדווח אתר "ביזנס ספקטייטור" האוסטרלי.

"הצנע הורג את איטליה. מדיניות הצמיחה לא יכולה לחכות עוד", אמר לטה בנאום ההשבעה שלו לפרלמנט ביום שני, שאחריו עקבו בדריכות מדינות האיחוד.

 

אנריקו לטה אנריקו לטה צילום: רויטרס

 

המדינה מוכת המיתון נותרה למעשה ללא מנהיגות מאז הבחירות בפברואר שהסתיימו ללא הכרעה, וכעת מוטל עליה להתמודד באופן מיידי עם שורה של בעיות חברתיות, כלכליות ומוסדיות.

 

לטה, שנחשב לאיש שמאל מתון, הושבע ביחד עם הקבינט שלו ביום ראשון והבטיח שיביא לתוצאות בתוך 18 חודשים או ש"יישא בתוצאות". לדבריו, מצבה הכלכלי של איטליה – אחת ממדינות הגוש הראשונות שנפגעו ממשבר החוב – "עדיין חמור" וחובה המסתכם ב-2 טריליון יורו "רובץ בכבדות" על כתפי האזרח הפשוט. הוא טען כי אירופה סובלת מ"משבר של לגיטימציה ועליה לשוב ולהיות מנוע צמיחה בר קיימא" - רמז לכוונותיו לשכנע את האיחוד לחזור בו ממדיניות הצנע מעוררת המחלוקת.

 

נראה כי המנהיגות החדשה מעודדת את המשקיעים וביצועיה של איטליה היו טובים במבחן השוק הראשון שלה. משקיעים שילמו מחירים נמוכים יותר באופן משמעותי במכירת אג"ח ממשלתי לחמש ולעשר שנים שנועדה לגייס 6 מיליארד יורו עבור ממשלת איטליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x