$
כלכלה ומדיניות

ממשלת איטליה התחייבה להחזיר 40 מיליארד יורו חובות לחברות פרטיות

ראש הממשלה מריו מונטי אמר שהממשלה עודנה מחויבת לתקרת החוב של 3% מהתמ"ג שקבע האיחוד האירופי. "אנו לא מאמינים שיש ליצור חוב ציבורי נוסף על מנת להבריא את הכלכלה", אמר מונטי במסיבת עיתונאים

סוכנויות הידיעות 10:4807.04.13

הממשלה הזמנית באיטליה הודיעה כי תשלם חובות בסך 40 מיליארד יורו לחברות במגזר הפרטי במדינה. העברת הכספים תעשה במשך 12 חודשים. בהודעה מאתמול (ש') התחייבה הממשלה לבצע את המהלך תוך עמידה במסגרת החוב שהגדיר האיחוד האירופי. 

 

קבינט הממשלה הזמנית אישר צו שנועד להזרים כסף לחברות שנקלעו לקשיים כלכליים ולהתמודד עם המיתון הכבד בכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו. אולם מספר קבוצות במגזרי תעשייה שונים אמרו כי למרות ההחלטה, יהיה קשה לחברות לדרוש את כספן.

 

ראש ממשלת איטליה מריו מונטי כשהצביע בבחירות לפרלמנט. "אנו  לא משנים את כיוונה של המדיניות הכלכלית" ראש ממשלת איטליה מריו מונטי כשהצביע בבחירות לפרלמנט. "אנו לא משנים את כיוונה של המדיניות הכלכלית" צילום: איי אף פי

 

כבר זמן רב שהחברות מלינות על ההצטברות המאסיבית של חובות מצד המנהל הציבורי האיטלקי, בייחוד לאור הקשיים שבהם הן נתקלות בניסיונן לגייס אשראי מצד הבנקים שבעצמם מתמודדים עם הגבלות אשראי חמורות.

 

ראש הממשלה מריו מונטי אמר כי העיכוב בתשלום החובות הוא "מצב שאינו מתקבל על הדעת שנמשך יותר מידי זמן". מונטי, הממשיך לעמוד בראשות הממשלה לאחר שלא הושגה הכרעה בבחירות הכלליות שנערכו בפברואר, מנהל מגעים עם הנציבות האירופית שהביעה דאגה לגבי ההשלכות של הצו על הגירעון של איטליה ועל החוב הציבור המאסיבי שלה.

 

מונטי הצהיר שהממשלה עודנה מחויבת לתקרת החוב של 3% מהתמ"ג  שקבע האיחוד האירופי. "אנו לא משנים את כיוונה של המדיניות הכלכלית ואנו לא מאמינים שיש ליצור חוב ציבורי נוסף על מנת להבריא את הכלכלה", אמר מונטי במסיבת עיתונאים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x