$
כלכלה ומדיניות

איטליה: אנריקו לטה מאשר כי הצליח להרכיב ממשלה חדשה

לטה, המזוהה עם הצד המרכזי-שמאלי של המפה הפוליטית באיטליה מונה השבוע על ידי הנשיא נפוליטנו להרכיב ממשלה - והודיע כי עמד במשימה. ההשבעה תיערך מחר

סוכנויות הידיעות 18:5227.04.13

הפוליטיקאי האיטלקי אנריקו לטה, שמונה השבוע על ידי הנשיא ג'ורג'יו נפוליטנו להרכיב ממשלה, הודיע לפני זמן קצר כי הוא עמד במשימה.

 

לטה, המזוהה עם הצד המרכזי-שמאלי של המפה הפוליטית בארץ המגף, אמר כי הוא ימנה לשר הפנים שיהיה גם סגנו את אנג'לינו אלפנו, מזכיר מפלגת החופש (PDL) שבראשותו של ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני.

 

מינויים נוספים עליהם הכריז לטה כוללים את מינויו של פבריציו סאקומני, נגיד הבנק המרכזי האיטלקי לשר הכלכלה, ואת מינויה של נציבת האיחוד האירופי לשעבר, אמה בונאנו לשרת החוץ. הממשלה האיטלקית החדשה תושבע מחר (א') ומיד לאחר מכן צפוי לטה לבקש את אמון הפרלמנט בהצבעה.

 

הודיע שעמד במשימה. לטה הודיע שעמד במשימה. לטה צילום: רויטרס

 

בתחילת החודש הודיעה הממשלה הזמנית באיטליה הראשותו של מריו מונטי כי תשלם חובות בסך 40 מיליארד יורו לחברות במגזר הפרטי במדינה. העברת הכספים תעשה במשך 12 חודשים. בהודעה התחייבה הממשלה לבצע את המהלך תוך עמידה במסגרת החוב שהגדיר האיחוד האירופי.

 

נשיא איטליה ג'יורג'יו נפוליטאני הודיע בסוף מרץ כי הוא שולל את האפשרות שיתפטר על מנת לסלול את הדרך לבחירות חדשות באיטליה, וזאת לאחר כשלון המגעים ליצירת ממשלה חדשה.

 

בתחילת אותו חודש התבשרה איטליה כי סוכנות הדירוג פיץ' הורידה את דירוג האשראי של המדינה בדרגה אחת - מ-A מינוס ל-BBB פלוס אופק הדירוג: שלילי. הסיבה למהלך: החשש מחוסר יציבות במדינה בעקבות תוצאות הבחירות שנערכו בה לאחרונה: קואליציית השמאל אמנם זכתה בבית התחתון של הפרלמנט, אך לא הצליחה לזכות ברוב בסנאט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x