$
חברה וסביבה

שריל סנדברג השיקה את ספרה: "הקול של הנשים לא נשמע בצורה מאוזנת"

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק מייעצת לנשים איך להמשיך ולהתקדם: "בעוד שנשים ממשיכות לעקוף את הגברים מבחינת הישגים אקדמאיים, הפסקנו להתקדם בפסגת התעשייה"

סוכנויות הידיעות 16:3811.03.13

ספרה של סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג, "להטות כתף: נשים, עבודה והרצון להנהיג (Lean In: Women, Work, and the Will to Lead) נחת היום (ב') בחנויות ברחבי ארה"ב, בעוד שברקע מתגברות הטענות כי היא מצליחה ועשירה מכדי לעמוד בראש התנועה.  

 

אולם סנדברג מתעקשת כי היא מתכוונת להמשיך לעודד נשים לפעול ולהתקדם. "השיח והדיון הם בסדר גמור, מכיוון שלפני כן היינו בהקפאה – והקפאה היא גרועה", אמרה בראיון לסוכנות הידיעות AP. "לפעמים יש צורך בדיון ער כדי לעורר אנשים ולמצוא פתרון".

 

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק צילום: בלומברג

 

בעזרת הספר, סנדברג מנסה לצייד נשים בכלים ובהנחיות הנחוצים להן כדי להמשיך ולהתקדם בשוק העבודה. פרסום הספר מלווה בהשקת LeanIn.org, ארגון ללא מטרות רווח שהקימה סנדברג, אליו יעברו כל ההכנסות ממכירות הספר.

 

סנדברג הדגישה כי הספר לא מיועד רק לנשים, אלא הוא קורא לגברים להעניק תמיכה הן בבית והן במשרד. "הספר הוא על מי אנחנו כאנשים. למה נוכל להפוך להיות כאינדיבידואלים וכחברה", אמרה.

 

בספר מונה סנדברג עובדות על המחסור בנשים בעמדות מפתח, ומציעה פתרונות ממשיים. לפי סנדברג, נשים מאיישות 14% בלבד ממשרות הניהול, מהוות 18% מנציגי הקונגרס שנבחרו, ו-22 בלבד מתוך 197 ראשי המדינות הן נשים. חמור מכך, מציינת סנדברג היא העובדה כי בעשור האחרון הנשים כלל לא התקדמו בסקטור החברות האמריקאי. "חדרי

הישיבות מלאים עדיין בגברים, בדיוק כפי שהיו לפני עשר שנים", ציינה.

 

"בעוד שנשים ממשיכות לעקוף את הגברים מבחינת הישגים אקדמאיים, הפסקנו להתקדם בפסגת התעשייה", היא כותבת בספר. "פירוש הדבר הוא שכשאשר מתקבלות החלטות המשפיעות על העולם שלנו, הקול של הנשים לא נשמע בצורה מאוזנת".

 

סנדברג (48) עברה לתפקידה הבכיר בפייסבוק ב-2008 מגוגל. אולם לדבריה, רק בשנים האחרונות היא החלה לחשוב ברצינות על הנושאים המשפיעים על נשים עובדות. השינוי הגיע לאחר שב-2010 היא התבקשה לשאת נאום בכנס TEDWomen. הנאום שלה, "מדוע אין מספיק נשים מנהיגות", זכה ליותר מ-2 מיליון צפיות באתר של TED. "זו הייתה הפעם הראשונה שבה אמרתי את הדברים בקול", סיפרה ומודה שמאז היא מתייחסת לעצמה כאל "פמיניסטית גאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x