שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

שריל סנדברג מכרה מניות פייסבוק ב-50 מיליון דולר מאז ההנפקה

המכירה האחרונה של 310 אלף מניות בהיקף של 8.4 מיליון דולר, מצטרפת לשתי מכירות שביצעה סמנכ"לית התפעול של פייסבוק בחודש וחצי האחרונים

גיא בן סימון 21:2719.12.12

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק ומספר 2 בחברה אחרי מארק צוקרברג, מכרה מניות פייסבוק בהיקף 50 מיליון דולר מאז ההנפקה במאי האחרון. המכירה האחרונה שביצעה היתה השבוע כאשר מימשה 310,000 ממניות ענקית הרשת החברתית תמורת 8.4 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית FACEBOOK:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עם זאת, במחסנית של סנדברג לא נגמרו המניות, שכן ביום ההנפקה סנדברג החזיקה ב-46.6 מיליון מניות ואופציות בשווי 1.8 מיליארד דולר, זאת בהתחשב במחיר מניית פייסבוק - 38 דולר למניה - ביום ההנפקה המאכזבת.

 

עד כה, סנדנרג מכרה רק 2 מיליון מניות מאחזקתה. המכירה האחרונה מצטרפת לשתי מכירות שביצעה סמנכ"לית התפעול של פייסבוק בחודש וחצי האחרונים. ב-9 בנובמבר מכרה סנדברג 176 אלף מהמניות שברשותה בשווי 3.8 מיליון דולר, ולפני כעשרה ימים מכרה סנדברג 946.2 אלף מניות תמורת 26.2 מיליון דולר.

 

שריל סנדברג ומארק צוקרברג שריל סנדברג ומארק צוקרברג צילום: רויטרס

 

המשקיעים נוטים לייחס למהלך זה של מכירת מניות הפגנה של חוסר אמון בחברה, במיוחד כאשר זו מגיעה מצד מנהלים בכירים בחברה. עם זאת, על סנדברג מכביד, או שמא מקל, מנגנון מכירה מראש לפי תוכנית - מה שלא מאפשר לה לתזמן את מכירת המניות באופן מדוייק. מנגנון זה בא להגן על מנהלים בדרג רם בחברה כדי לחסוך את האפשרות להאשמות כמו שימוש במידע פנים וכדומה.

 

מניית פייסבוק מאבדת נכון לשעה זו יותר מ-1% בבורסת נאסד"ק ונסחרת במחיר של 27.4 דולרים - כ-27% פחות ממחירה בעת ההנפקה. זמן קצר לאחר ההנפקה התגלה כי דיווח הרווחים ומניין המשתמשים הפעילים של פייסבוק לא היו מדויק וכי האסטרטגיה שלה בתחום אפליקציות המובייל היתה שגויה. בנוסף, התגלה כי בנקים שמימנו את ההנפקה המליצו למשקיעים נבחרים לא לקנות את מניית פייסבוק מסיבה זו.

 

בתוך כך נודע היום כי מייסד פייסבוק מארק צוקרברג תרם לאחרונה מניות בשווי 500 מיליון דולר לקרן הנדבנות של הסיליקון וואלי. בדומה לצוקרברג, גם סנדברג תרמה את חלקה שהסתכם ב-429,184 מניות בשווי מוערך של 10 מיליון דולר לגורם בלתי מזוהה. בכך שווי המניות שכבר לא נמצאים ברשותה של סנדברד מסתכם בכ-50 מיליון דולר.

 

לעומת סנדברג, צוקרברג המנכ"ל לא מתכנן למכור חלק מאחזקותיו לפחות עד ספטמבר 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x