$
בשולי החדשות

אסאנג' ירוויח 1.7 מיליון דולר מפרסום אוטוביוגרפיה

מייסד וויקיליקס חתם על הסכמי הוצאה לאור עם מו"ל בריטי ואמריקאי כדי לכסות את ההוצאות המשפטיות שלו שהגיעו ליותר מ-300 אלף דולר

סוכנויות הידיעות 22:4727.12.10
מייסד וויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', יפרסם אוטוביוגרפיה בשנה הבאה לאחר שחתם על הסכמי הוצאה לאור ששווים, לפי דבריו, עשוי להגיע ל-1.7 מיליון דולר.

 

אסאנג' אמר לסאנדיי טיימס הלונדוני שהוא חתם על עסקה של 800 אלף דולר עם ההוצאה לאור אלפרד א. קנופף (Alfred A. Knopf)
בארה"ב, ועל עסקה של 500 אלף דולר עם בית ההוצאה לאור הבריטי קאנונגייט (Canongate). עם הזכויות העתידיות וההוצאות המחודשות, כך אמר לעיתון הלונדוני, הוא מצפה שרווחיו מהוצאת הספר יעלו ל-1.7 מיליון דולר.

 

פול בוגארד, דובר ההוצאה לאור האמריקאית, אמר היום (ב') כי הספר "יהיה דיווח מלא על חייו של אסאנג' עד להיום, כולל ייסוד וויקיליקס ופועלו שם". את העסקה, כך אמר, יזם אחד מעורכי דינו של אסאנג' באמצע דצמבר, והיא נחתמה בתוך ימים ספורים.

 

"אינני רוצה לכתוב את הספר הזה, אך אני חייב", אמר אסאנג' לעיתון הלונדוני, והסביר שההוצאות המשפטיות של המאבק בהסגרתו לשוודיה, שם הוא מבוקש לחקירה על האשמות בעבירות מין, הגיעו ליותר מ-300 אלף דולר. "אני צריך להגן על עצמי ולשמור על וויקיליקס פעיל", הוא אמר.

 

אסאנג' נמצא במעצר בית באחוזה באנגליה בעת שהוא ממתין לשימוע שיחל ב-11 בינואר לגבי ההאשמות. שתי נשים בשטוקהולם האשמיו את אסאנג' באונס, שידול לא חוקי ושני סעיפים של תקיפה מינית במהלך ארבעה ימים באוגוסט שעבר. אסאנג' הכחיש כל אשמה בעניין וכינה את הפרשה "קפיין הכפשות" שמובל על ידי אלו שמנסים לעצור את הדלפת המסמכים הממשלתיים והתאגידים הסודיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x