$
אינטרנט

ג'וליאן אסאנג' יוציא ספר זכרונות

מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, עוד לא בן ארבעים, מכר את הזכויות על הספר שלו לשני מו"לים. הוא עשוי להגיע לחנויות כבר בעוד שלושה חודשים

יוסי גורביץ 11:0022.12.10

ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליקס, צפוי לכתוב בקרוב את ספר זכרונותיו וכבר מכר את הזכויות עליו לשני בתי הוצאה לאור – קנונגייט בבריטניה וקנופף בארה"ב. כך דיווח אתמול (ג') ה"גארדיאן" הבריטי.

אסאנג'. בדרך למדפים? אסאנג'. בדרך למדפים? צילום: בלומברג

 

לפני הסערות הגדולות שעורר אתר ההדלפות של אסאנג' בן ה-39, הוא עסק בעצמו בהוצאה לאור במדינתו, אוסטרליה. כיום מבוקש אסאנג' בשבדיה בשל חשד לשני מעשי אונס, והוא שוהה כעת בבריטניה לאחר ששוחרר שם בערבות, בעוד התביעה השבדית מנסה להשיג צו הסגרה.

 

על פי ידיעה שלא אושרה, ספר הזכרונות של אסאנג' אמור לצאת כבר במארס הקרוב. אם אכן יצא לאור בתאריך זה, הוא יגיע למדפים כחודשיים אחרי ספרו של אחד מבכירי ויקיליקס בעבר, דניאל דומשייט-ברג. הבכיר לשעבר פרש מהארגון לאחר סכסוך עם אסאנג', שאותו האשים ברודנות ובטיפוח פולחן אישיות. ספרו של דומשייט-ברג צפוי להקרא "בתוך ויקיליקס: ימי באתר המסוכן ביותר בעולם".

 

בתוך כך, הסתכסך אסאנג' גם עם ה"גארדיאן", ששיתף פעולה עם ויקיליקס בשלוש ההדלפות הגדולות בשנה האחרונה, ופירסם את עיקריהן.

 

העיתון חשף לאחרונה את מסמכי התביעה השבדית בתיק האונס נגד אסאנג'. למרבה האירוניה, סנגוריו של מייסד ויקיליקס, שעמד מאחורי הדלפת המידע הגדולה בהיסטוריה, מחו על הדלפת המסמכים ופרסומם. לפי הדיווחים, אסאנג' ראה בכך במעשה בגידה, ויחסי ויקיליקס עם ה"גארדיאן" התערערו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x