$
תעשייה ופיננסים

וורן באפט: "אפל היתה צריכה לדווח על השתלת הכבד של ג'ובס בזמן"

באפט חזר והגדיר את השתלת הכבד של ג'ובס כ"אירוע מהותי" שמחייב דיווח לפי חוקי ני"ע; "ארה"ב תצטרך חבילת סיוע נוספת - ההתאוששות עדיין לא החלה"

סוכנויות הידיעות 20:5224.06.09

וורן באפט אומר, כי יצרנית המחשבים אפל היתה חשאית מדי בקשר לבעיות הבריאות של מנכ"ל החברה סטיב ג'ובס. בראיון בשידור חי לרשת CNBC, באפט תמך בביקורת על החברה שהסתירה את השתלת הכבד שג'ובס עבר לפני מספר חודשים.

 

"אם תהיה לי מחלה קשה או אירוע בעל אופי מהותי כלשהו,

ניתוח או דבר דומה לזה, נראה לי שהדבר הנכון הוא פשוט לדווח על כך למשקיעים של ברקשייר האת'אווי. אני עובד בשבילם. יש אנשים שעשויים לחשוב שאני חשוב לחברה. בטוח סטיב ג'ובס חשוב לאפל. כך שיש פה עובדה מהותית. אם ג'ובס עומד לעבור ניתוח רציני או לא זו עובדה מהותית. האם אני עומד לעבור ניתוח חשוב זו עובדה מהותית. אם מנכ"ל GE ג'ף אימלט עומד לעבור ניתוח חשוב זו עובדה מהותית", אמר באפט בראיון.

 

באפט חזר והשתמש בביטוי "material fact" המרמז על כך שלדעתו אפשר שאפל עברה על חוקי ני"ע בכך שלא נתנה גילוי מלא על כך שג'ובס עומד לעבור את הניתוח. הממשל מגדיר "אירוע מהותי" כמשהו שהמשקיע הסביר ירצה לדעת בשעה שהוא עומד לקבל החלטה האם להשקיע במניה או לא.

 

בהתייחס לכלכלה בכלל, באפט העריך, כי ארה"ב תזדקק לחבילת סיוע שנייה נוכח המשך העלייה באבטלה. "נראה שנצטרך עוד תרופות, לא פחות תרופות. נחווה עוד ועוד אבטלה. ההתאוששות עדיין לא החלה", אמר באפט, מייסד ומנכ"ל ענקית ההשקעה ברקשייר.

 

ברק אובמה חתם על חוק חבילת הסיוע בפברואר, בהיקף של 787 מיליארד דולר, כולל הורדות מסים והשקעה בתשתיות שנועדו לייצר 3.5 מיליון מקומות עבודה חדשים. ברבעון הראשון של השנה, התמ"ג האמריקאי ירד בקצב שנתי של 5.7% וברקשייר דיווחה על ההפסד הראשון שלה מאז 2001.

 

"המפנה הכלכלי יקח זמן. זה עדיין לא קרה ולא ניתן לדעת כמה זמן זה יקח. בסופו של דבר זה יקרה", אמר באפט. בראיון נפרד לרשת פוקס, אמר המשקיע האגדי, כי ימשיך להחזיק באופציות לרכישת מניות של בנק ההשקעות גולדמן זאקס. האחרון מכר לברקשייר מניות בכורה בהיקף של 5 מיליארד דולר, שמקנות לבאפט דיבידנד של 10% לשנה, ואופציות לרכישת 5 מיליארד דולר של מניות בשווי של 115 דולר למניה למשך חמש שנים. המניה נסחרת כיום ב-143 דולר, כך שבאפט כבר מרוויח 'על הנייר'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x