סגור

כוכבים בטרנינג: “מבוימים” עולה ב־HOT VOD

“מבוימים", הקומדיה החדשה של הבי.בי.סי, מספקת כאילו־הצצה לחיי הקורונה האפרוריים של כוכבים גדולים, עם שלל הופעות אורח מענגות


באתרי ושבועוני הסיקור ההוליוודיים, במיוחד הירודים שבהם, מופיעים טורי “סלבס הם ממש כמונו”. רואים אותם יוצאים מבית קפה עם טייק אוויי, מחבקים את ילדם הבוכה שהבלון התעופף לו, רצים בפארק עם הכלב. אלה טורים המתחפשים לפפראצי — אלא שהכוכבים, גם בסווטשירט וכובע בייסבול, נראים יפים כתמיד, ועל כוס הקפה שהם נושאים בטבעיות רואים בבירור את לוגו המקום שממנו “נקנו”. כך גם על עגלת התינוק וכולי. הרעיון ברור: עוד דרך לקדם משהו.

1 צפייה בגלריה
פנאי סדרה מבוימים HOT
פנאי סדרה מבוימים HOT
סדרה מבוימים ב-HOT
(צילום: באדיבות HOT)
“מבוימים”, הקומדיה החדשה של הבי.בי.סי, שעולה מחר ב־HOT VOD, היא גם גרסה של טור כזה. היא צמחה בתקופת הקורונה, כשכל העולם היה מסוגר בביתו ועשה זומים מבוקר עד ערב. היא מציגה גם את כוכבי הענק הבריטים דיוויד טננט (“דוקטור הו”, “ברודצ’רץ”) ומייקל שין (“הסקס של מאסטרס”) במצב דומה: שיערם צימח פרא, הם לובשים טריינינג, וברקע שומעים את ילדיהם מפריעים. יוצר הסדרה סיימון אוונס, המגלם בה את עצמו, משכנע את הכוכבים לעשות חזרות להצגה עתידית שבה ישתתפו בזום. שני השחקנים משתפים פעולה בקושי. כל הזמן יש הסחות. כמו שכל תלמיד יודע — קשה להתרכז בזום. אבל בינתיים ניתנת לנו, לכאורה, ההזדמנות לצפות בחיי המשפחה שלהם — כי בסדרה משתתפות גם אשתו של טננט, ג’ורג’יה טננט (“הולבי סיטי”), ובת הזוג של שין, אנה לאנדברג, וגם אחותו של אוונס, לוסי איטון, בתפקיד עצמן. הנשים של כל אחד מהכוכבים מפציעות בתוך הפריים, בתלונה על בן הזוג ועל השיעמום שפקד אותו.
ההתבוננות בחיי המשפחה היא, כמו ששם הסדרה מזכיר לנו, אותנטית בערך כמו הטייק אוויי מהקפה: הכל מבוים ומתוסרט. אין כאן הצצה כנה לקושי שבחיים בסגר, וגם אם כולם יצאו לחל”ת, קשה להזדהות עם המשבר הכלכלי שעתיד לפגוע בשני אלה. חוץ מזה, מי רוצה שכוכבים יהיו ממש כמונו? כמונו יש מספיק. כל הרעיון בקיום העל־חלל שלהם הוא להיות בלתי מושגים. העניין הוא גם לא באותנטיות שבאנשים המגלמים את עצמם, משום שהקווים האלה נחצו מזמן, אלא בטיב האשליה.
בעונה השנייה, שמשודרת כאן יחד עם הראשונה, התחבולה נחשפת לכאורה (זהירות, ספוילר!): מתברר שהעונה הראשונה (שישה פרקים של 15 דקות כל אחד) היתה סדרת טלוויזיה שהשחקנים צילמו. הכל מטא. כעת טננט ושין, שגילמו את דיוויד ומייקל בעונה הראשונה, דוחפים להפקת עיבוד אמריקאי של הסדרה. אלא שכמו שלמדנו ב”אפיסודז” המבריקה על מה שקורה לסדרה בריטית כשהיא חוצה את האוקיינוס, באמריקה מעדיפים שחקנים אמריקאים, ומחפשים לגרסה המקומית שחקנים מקומיים עם שיניים ישרות.
הרגעים הטובים יותר בסדרה הם אלה שבהם מגיחים החברים (ממש לא כמונו) לביקור. המועמד לאוסקר סמואל ל. ג’קסון, דיים ג’ודי דנץ’, זוכה האוסקר כריסטוף וולץ, זוכה האמי ג’ים פרסונס (“המפץ הגדול”), זוכת האמי וגלובוס הזהב פיבי וולר־ברידג’ (“פליבג”) וזוכת האוסקר קייט בלנשט. אבל צריך להגיע אליהם רק אחרי צפייה בפרקים הראשונים, שבהם השחקנים מהוהים ועסוקים בעצמם.

טננט (מימין) ושין. חזרות להצגה בזום