סגור
שחר טבוך פנאי
שחר טבוך (צילום: מאי סביר)

שחר טבוך: "לפי הגמרא יש להראות שמחה. וגיי זה עליז"

נועה קירל מופיעה בקליפ שלו, הוא עובד עם לי בירן ובקרוב יגלם גיי בסדרת נוער. שחר טבוך בכל מקום, כולל ב"מנגל", שיר חדש שיהיה המרענן של הקיץ

בשנתיים האחרונות השחקן והזמר שחר טבוך כבש את המסך והבמה. לא משנה בני כמה אתם, סביר שנתקלתם בו, אם כשגילם את חייל המודיעין עם הקיפוד ב"שעת נעילה", ואם בסדרה "שנות הירח" של אביב גפן, בסדרת הנוער "סקיי" ואפילו על במת הפסטיגל.
זו רק ההתחלה. אחרי שהוציא שני שירים פופיים — "פחדן" ו"מישבאלי", שהפכו ללהיטים עם קליפים בהשתתפות נועה קירל, עדן אלנה וקים אור אזולאי — הושק הבוקר הקליפ החדש לשירו "מנגל" שהופק על ידי סמסונג והמוזיקאי לי בירן, עם שלל כוכבים בהם אגם בוחבוט, בר ברימר ובר מיניאלי.
בשיר הוא מציע דרכים הומוריסטיות להתגברות על אהבה נכזבת. טוב, לא ממש אהבה, אבל הוא מודה שהיה לו קראש על בחור שלא קרא נכון את המפה: "היה לי קראש אובססיבי על מישהו שהרגשתי שקשה לו עם זה שאני ילד טוב", מספר טבוך. "הוא כל הזמן חשב שאני חננה ואני יודע שאם הוא היה מכיר אותי בג'ננה הוא היה מבין מי הבן אדם".
דמיינו הפקה מוזיקלית הכי עדכנית שיש עם סאונד מוקפד והרבה קצב, תוסיפו לזה את הקלילות של דור ה־Z וקיבלתם את המרענן הרשמי של הקיץ, עם משפטים כמו: "בוא תסתכל לי בקנקן לא תמצא שם תה צמחים/ בוא תוריד את העניבה/ נו גלה מה יש בפנים/ חשבת אני חננה? אתה לא מכיר אותי בג'ננה".
נשמע קצת כמו הגרסה הגברית לנונו.
"אומרים לי את זה לא מעט וזה מגניב. אנחנו מביאים ז'אנר אחר שאין פה עדיין. היא מדהימה בעיניי, אני מאוהב בה".
התחלת כשחקן. מאיפה הרעיון לעשות מוזיקה?
"אני אוהב לעשות הכל. בצבא הייתי מעבד מוזיקלי, למדתי ג'ז בשטריקר והייתי במגמת מוזיקה בתיכון בליך. כיף לחזור למקורות".
טבוך (23), גר ברמת גן, וכבר מגיל 13 הוא תחת אור הזרקורים, בתוכניות "קליק" ו"סתאאאאם" בערוץ הילדים, בבהצגה "מירל'ה אפרת" בהבימה, בשלב האודישנים ב"הכוכב הבא" ובסדרות הנוער "תברחו", "משפחה בהנפקה" ו"האוצר שלנו", ובקרוב בסדרה "אינפיניטי" בערוץ Zoom של yes שם יגלם לראשונה גיי.
הוא יצא מהארון בגיל 14 ומברך על ההזדמנות לגלם הומו בסדרת נוער. "יש שם סצנות הומופוביות קשות ואני שמח שמראים את זה לילדים ונוער. הלוואי שהיו מראים לי את זה כשהייתי בארון כי חשוב שילדים יראו מה ההשלכות. אני מקבל הודעות בנושא בריונות נוער ושמח שיש לי אפשרות ליצור קשר עם אנשים שאני יכול לעזור להם ולהיות חלק מתהליך".
קשה לספור את הפעמים שטבוך אומר "ברוך השם" בשיחה בינינו. "אני לא אוהב לשים תוויות והגדרות אבל אני ממש מחובר לדת ומאמין. זה התחיל לפני כמה שנים כשהייתי בבית כנסת בפולין ביום כיפור. אני לא בא ממשפחה מסורתית אבל התחלתי לקרוא גמרא, להעמיק ולהתחבר למה שאני אוהב והתאהבתי בדת והתחלתי לשמור שבת. זה שינה לי את החיים, אני מתנתק מהעולם ומתחבר לרוח. בגמרא כתוב שחובה עליך להראות שמחה. גיי זה עליז, זה להיות מאושר, ובסופו של דבר המצווה היא להיות שמח בחלקך ובמי שאתה".