סגור

הרומן הסתיים: הושלמה מכירת צ׳לסי לטד בוהלי תמורת 4.25 מיליארד פאונד

העסקה נסגרה סופית, לאחר שרומן אברמוביץ' הסכים לתנאים שהציבה הממשלה הבריטית למכירת מועדון הכדורגל. המכירה תתבצע בשני שלבים, במסגרתם 2.5 מיליארד פאונד יועברו לחשבון נאמנות ומיועדים לצדקה עבור קורבנות המלחמה באוקראינה. בוהלי והמשקיעים הנוספים התחייבו גם להשקיע 1.75 מיליארד פאונד במועדון

הושלמה עסקת רכישת מועדון הכדורגל האנגלי צ'לסי ב-4.25 מיליארד פאונד, זאת לאחר שרומן אברמוביץ' הסכים לתנאים שהציבה הממשלה הבריטית למכירה, כך לפי דיווח בגרדיאן. שרת התרבות הבריטית ניידין דוריס הודיעה כי הממשלה הנפיקה בשלישי בלילה רישיון המאפשר את המכירה, זאת לאחר שווידאו "שההכנסות מהמכירה לא ייטיבו עם רומן אברמוביץ' או כל אדם אחד שהוטלו עליו סנקציות". בריטניה השיתה סנקציות על אברמוביץ' בעקבות הפלישה הרוסית לאוקראינה.
הבעלים החדשים של הקבוצה הוא טוד בוהלי האמריקאי, שהוא גם אחד הבעלים של קבוצת הבייסבול לוס אנג'לס דודג'רס. המכירה תתבצע בשני שלבים, במסגרתם 2.5 מיליארד פאונד יועברו לחשבון נאמנות ומיועדים לצדקה עבור קרבנות המלחמה. בוהלי והמשקיעים הנוספים התחייבו גם להשקיע 1.75 מיליארד פאונד במועדון.

1 צפייה בגלריה
צ'לסי רומן אברמוביץ'
צ'לסי רומן אברמוביץ'
רומן אברמוביץ'. כבר לא הבעלים של צ'לסי
(צילום: אתר קבוצת שלנו, איי אף פי)

לפי הדיווח, אברמוביץ' הסכים לערבויות מחייבות משפטית שיאשרו להלוואה בגובה 1.6 מיליארד פאונד שהעניק לצ'לסי לעבור לחשבון שהוקפא ונמצא בשליטת הממשלה.
בממשלה הבריטית דרשו שארגון הצדקה אליו יעברו הכספים יהיה מנותק מאברמוביץ'. בהתאם, פנו למייק פנרוז, לשעבר בכיר ביוניצ'ף בריטניה, לנהל את הארגון. "אנחנו מתחילים בהליך להבטיח שההכנסות מהמכירה ישמשו למטרות הומניטאריות באוקראינה, ויתמכו בקרבנות המלחמה", נמסר בהצהרה שפרסמה הממשלה. "הצעדים שננקטו יבטיחו את העתיד של הנכס התרבותי החשוב הזה ויגנו על האוהדים בפרט וקהילת הכדורגל בכלל". אברמוביץ' רכש את צ'לסי ב-2003, ותחת בעלותו זכתה הקבוצה ב-21 תארים, ביניהם 5 אליפויות בפרמיירליג האנגלית ו- 2 זכיות בליגת האלופות.
אברמוביץ העמיד את הקבוצה למכירה במרץ, זמן קצר לאחר שהחלה הפלישה הרוסית.
משקיעים נוספים בקבוצת הבעלות לצידו של בוהלי כוללים את המיליארדרי השוויצרי הנסיורג ויס, יזם הנדל"ן הבריטי ג'ונתן גולדסטין וחברת ההשקעות האמריקאית קלירלייק קפיטל. בוהלי יהיה בעל השליטה, אך לקלירלייק תהיה אחזקת רוב בצ'לסי.