$
אירועי ספורט

ב-PWC מעריכים: ברזיל היא הפייבוריטת לזכייה במונדיאל

על פי רשת ראיית החשבון והייעוץ, מדובר בנבחרת החזקה ביותר ולכן בעלת הסיכויים הטובים ביותר לזכות בגביע העולם בכדורגל. לאחר מכן, בסדר יורד: גרמניה, ארגנטינה, ספרד, קולומביה ואורוגוואי

שירות כלכליסט 19:1009.06.14

לפי רשת ראיית החשבון והייעוץ PwC, ברזיל היא הפייבורטית לזכות במונדיאל 2014. PWC מצטרפת לבנק גולדמן זאקס, שהימר על ברזיל כזוכה הגדולה של המונדיאל שייערך בה.  

נבחרת ברזיל. בחגיגות נבחרת ברזיל. בחגיגות צילום: רויטרס

 

לפי דן ברודפילד, כלכלן ב-PWC: "במחקר שערכנו בקשר לאולימפיאדה מצאנו קשר חזק בין מספר המדליות של מדינה לבין גודל הכלכלה שלנו. עם זאת, אין כזה קשר באליפות העולם בכדורגל. עם זאת, מצאנו גורמים אחרים שמשפיעים על הנבחרת - כגון מספר שחקנים בכל מדינה, רמת העניין של האומה בכדורגל, מסורת ארוכת דווח וגם כושר נוכחי של הנבחרות".

 

על פי PwC הנבחרת החזקה ביותר, ולכן בעלת הסיכויים הטובים ביותר לזכות במונדיאל, היא ברזיל. לאחר מכן, בסדר יורד, גרמניה, ארגנטינה, ספרד, קולומביה ואורוגוואי.

 

איטליה, אנגליה וארצות הברית בעלות סיכויים דומים לזכות במונדיאל על פי PWC. להולנד, אגב, יש פחות סיכויים לזכות מאשר לשווייץ, לאקוודור, ליוון ולצ'ילה.

 

לפי PWC יתרון הביתיות של ברזיל יוביל אותה לפחות לרבע הגמר וגם הקבוצות הדרום אמריקאיות האחרות ירגישו את הקרבה לביתן במונדיאל הדרום אמריקאי.

 

כמו כן, הבית הקשה ביותר הוא "בית המוות" של אורוגוואי, איטליה, אנגליה וקוסטה ריקה. הבית של גרמניה, ארצות הברית, פורטוגל וגאנה הוא השני הכי קשה. כמו כן, לפי PWC לארצות הברית יש סיכוי טוב יותר לעבור לשלב הבא מאשר פורטוגל וגאנה. הבית הקל ביותר, לפי PwC הוא של בלגיה, רוסיה, אלג'יריה ודרום קוריאה. כמו כן, ארגנטינה קיבלה בית קליל שכולל את בוסניה, איראן וניגריה.

 

לפי ג'ון הוקסוורט, הכלכלן הבכיר בבריטניה של PWC: "בית D של אנגליה הוא הבית הקשה ביותר וזאת בגלל המסורת הכדה והעשירה של אורוגוואי, אנגליה ואיטליה – שלוש מדינות שנמצאות בטופ 10 של כל הזמנים במונדיאלים וזכו יחדי בשבע מ-19 אליפויות העולם. לאנגליה יהיה קשה לעבור את הבית הזה אבל אם יצליחו, יש להם סיכוי טוב מאוד להגיע עד לרבע הגמר".

 

לדברי עמיר גלייט, שותף וראש מגזר הבידור, המדיה והתקשורת ב-PwC ישראל: "במחקר קודם שערכה PwC על תוצאות האולימפיאדה עלה כי גורמים מאקרו-כלכליים ודמוגרפיים דוגמת תל"ג, גודל האוכלוסייה וכו' הם המשפיעים ביותר על מספר המדליות. בניגוד לכך, במונדיאל אנו רואים כי דווקא המסורת והכדורגל כ'דת לאומית' וספורט לאומי, הם הגורמים המשפיעים ביותר. גם שחקנים ממדינות פחות מפותחות מבחינה כלכלית מוצאים דרכם לליגות המובילות בעולם, שם נמצא הכסף הגדול, ובסופו של דבר חוזרים לייצג את ארצם כשהם ברמה הגבוהה ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x