$
אירועי ספורט

UBS: כישלון של נבחרת ברזיל במונדיאל עשוי להוביל לצמיחת הבורסה המקומית

הבנקים UBS וגולדמן זאקס חוזים שניהם כי ברזיל תזכה בחודש הבא בפעם השישית בגביע העולם בכדורגל, אולם כל אחד מהם מעריך כי השוק יגיב בצורה שונה לאירוע

שירות כלכליסט 18:0008.06.14

בעוד שבבנק גולדמן זאקס מתבססים על נתונים היסטוריים על המנצחים הקודמים כדי להניח שהניצחון של ברזיל במונדיאל יוביל לעלייה במניות הברזילאיות, בבנק UBS טוענים שבדיקה של הפוליטיקה המקומית מצביעה על כך שדווקא כישלון של הנבחרת יוביל לעליות מכיוון שישחק אף יותר את הפופולריות של הממשלה בראשות הנשיאה דילמה רוסף.

המניות בברזיל רשמו ביום שישי את העליות החדות ביותר בקרב המדדים המרכזיים בעולם, לאחר שסקר חשף ירידה חדה בתמיכה ברוסף לקראת הבחירות באוקטובר, שבהן תנסה לזכות בכהונה שנייה של ארבע שנים. המשקיעים מעריכים כי נשיא חדש יתערב פחות בנעשה בחברות ממשלתיות.

 

משרדי UBS. "המשקיעים צריכים לעקוב בזהירות אחר ההתפתחויות" משרדי UBS. "המשקיעים צריכים לעקוב בזהירות אחר ההתפתחויות" צילום: בלומברג

 

"אם הנבחרת הלאומית תתרסק במונדיאל, או אם הארגון יסבול מאסון גדול בתחום הארגון, ההתנגדות הציבורית רק תלך ותגדל", כתב בדו"ח שהפיץ UBS, חורחה מריסקל, אחראי ההשקעות בשווקים המתעוררים של הבנק אמר: "אולם, כאב כלכלי קצר טווח עשוי להתגלות כחיובי לשווקים הפיננסיים".

 

הבחירות, הציפיות לניצחון של ברזיל וכן מצב חברתי "לא יציב", שבא לידי ביטוי במחאות הציבוריות סביב עלות המשחקים, הופכים את הטורניר המתקרב לחשוב במיוחד עבור השווקים, נכתב עוד בדו"ח של UBS.

 

מריסקל מוסיף. "המשקיעים צריכים להתכונן לעקוב בזהירות אחר ההתפתחויות, לא רק בתוך אצטדיוני הכדורגל, אלא גם ברחובות הערים הגדולות ביותר בברזיל", מסכמים ב-UBS.

 

בדו"ח שפורסם ב-28 במאי, המליצו בגולדמן זאקס לקנות נכסים ברזילאיים, בטענה שההיסטוריה מצביעה על כך שזכייה תחזק את שוקי המניות של המדינה בשבועות לאחר הגמר.

 

לפי גולדמן, בחודש הראשון לאחר משחק הגמר, הבורסה של המדינה הזוכה רושמת ביצועים טובים יותר משל הבורסות העולמיות הגבוהים ב-3.5 נקודות האחוז בממוצע. "אף שהביצועים הטובים נעלמים במהירות לאחר שלושה חודשים".

 

ב-UBS בדקו את שוקי המניות של המדינות הזוכות מאז מונדיאל 1974, ולטענתם בשש מתוך שמונה הפעמים, הזוכה רשמה ביצועים פחות טובים מהמניות העולמיות בשבוע לאחר הגמר. הביצועים היו נמוכים בשיעור חציוני של 0.7%. בדיקה של ההחזרים חודש לאחר המונדיאל מצאה כי הביצועים היו גבוהים ב-0.7%.

 

בעוד שהאנליסטים חלוקים בדעותיהם לגבי ההשפעה של ניצחון על הנכסים של המדינה הזוכה, הם כן מסכימים שקרוב לוודאי שברזיל תזכה במונדיאל בפעם השישית. ב-UBS כינו את הנבחרת "פייבוריטית ברורה", ובכך הצטרפו לגולדמן זאקס, דנסקה בנק ויוניקרדיט, שחזו כי הנבחרת המארחת תגבר על ארגנטינה במשחק הגמר, שיתקיים בחודש הבא באצטדיון המארקנה בריו זה ז'נרו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x