$
אירועי ספורט

"קנו מניות במדינה שזוכה במונדיאל"

גולדמן זאקס: "בממוצע, שוק המניות במדינה המנצחת מציג בחודש הראשון לאחר הטורניר ביצועים הטובים ב-3.5% מהשוק העולמי"

שירות כלכליסט 21:3701.06.14

גולדמן זאקס פרסם דו"ח בשם "המונדיאל והכלכלה 2014", המנתח את ביצועי המניות במדינה המארחת, במדינה הזוכה ובמדינה שהפסידה בגמר, וכן מספק ניתוח סטטיסטי של הסיכויים של כל קבוצה להתקדם בטורניר.

  

פיטר אופנהיימר, אסטרטג המניות הראשי של גולדמן זאקס, כתב: "יש דפוס ברור של ביצועים טובים בבורסות של הנבחרת המנצחת בשבועות שלאחר הגמר. בממוצע, שוק המניות במדינה המנצחת מציג בחודש הראשון לאחר הטורניר ביצועים הטובים ב-3.5% מהשוק העולמי".

  

עם זאת, אופנהיימר מזהיר כי המדינה המנצחת לא שומרת על העליות לאורך זמן. "בממוצע, בשנה לאחר הגמר שוק המניות של המדינה הזוכה רושם ביצועים הנמוכים ב-4% מהשאר".

  

הנבחרת שהעפילה לגמר אך מפסידה בו, נפגעת לאחר ההפסד; "7 מתוך 9 המדינות שהפסידו בגמר רשמו בחודש הראשון לאחריו ביצועים הנמוכים ב-1.4% מהממוצע", אומר אופנהיימר. "הביצועים החלשים לא עוצרים שם. מרבית המדינות הללו ממשיכות לסבול מביצועים נמוכים, וסופגות ירידה ממוצעת של 5.6% בשלושת החודשים הראשונים".

  

גרפיטי מחאה נגד המונדיאל בברזיל גרפיטי מחאה נגד המונדיאל בברזיל צילום: איי פי

 

אופנהיימר בוחן גם את הביצועים הכלכליים של המדינות המארחות את הטורניר. "בכל אחד מהמקרים, המדינה המארחת נהנתה מביצועים גבוהים בשוק המניות בחודש לאחר האירוע. בממוצע, הביצועים גבוהים ב-2.7%. ואולם המגמה הזו נוטה להיעלם במהירות יחסית וקרוב למחצית מהמדינות רושמות ביצועים נמוכים מהממוצע בתוך שלושה חודשים".

 

הדו"ח מנבא שברזיל תזכה השנה במונדיאל - בסבירות של 48.5%. עם זאת, מתברר כי "כל הזוכות החל מ-1974 (השנה המוקדמת ביותר עבורה יש נתונים של הבורסות) רשמו ביצועים טובים בחודש לאחר הגמר, עם יוצאת דופן אחת - ברזיל ב-2002. לשונות הזו יש סיכוי גדול יותר לחזור על עצמה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x