ספורט ופוליטיקה

טלטלה בברצלונה: סנדרו רוסיי יתפטר מתפקידו כנשיא הקבוצה

בעקבות תלונות על ניפוח סכום הרכישה של השחקן הברזילאי ניימאר, רוסיי יודיע הערב על התפטרותו מתפקידו כנשיא קבוצת הכדורגל

שירות כלכליסט 18:0223.01.14
סנדרו רוסיי, נשיא קבוצת הכדורגל ברצלונה, צפוי להודיע הערב (ה') בשעה 19:00 (שעון ישראל) על התפטרותו מתפקידו בעקבות קריאה של חברי המועדון של ברצלונה.

רוסיי, כך לפי חברי ברצלונה, כבר לא יכול להיות הנשיא מבחינה מוסרית - זאת בשל הסתבכות משפטית בנושא רכישת השחקן הברזילאי ניימאר מסאנטוס הקיץ. ואולם רוסיי הסביר כי יתפטר בגלל "תשישות".

 

סנדרו רוסיי (משמאל). התעקש ששילם רק 57 מיליון יורו עבור ניימאר סנדרו רוסיי (משמאל). התעקש ששילם רק 57 מיליון יורו עבור ניימאר צילום: אי פי איי

 

אתמול הודיע בית המשפט הגבוה בספרד כי לאחר שעבר על המסמכים שהעביר המועדון, הוא יפתח את הדיונים בנושא רכישת ניימאר. לבית המשפט הגיעו תלונות ולפיהם רוסיי מעל בכספיי המועדון. את התביעה הגיש ג'ורדי קאסס, חבר מועדון. בין השאר טען קאסס כי רוסיי שיקר והונה את ברצלונה.

 

בבית המשפט נחשף השבוע כי מחירו הרשמי של ניימאר היה 57 מיליון יורו, אך באופן מעשי, ברצלונה שילמה כ-95 מיליון יורו על הכוכב הברזילאי. רוסיי התעקש שהתשלום הרשמי, 57 מיליון יורו, הוא הסכום ששילמה ברצלונה וכי יש "הסכמים סודיים אחרים" שאי אפשר לחשוף בפומבי. לפי דיווחים בספרד, הוא העדיף לפרוש ולא לסחוב את המועדון בבוץ המשפטי.

 

ניימאר. בבית המשפט נחשף כי ברצלונה שילמה עבורו כ-95 מיליון יורו ניימאר. בבית המשפט נחשף כי ברצלונה שילמה עבורו כ-95 מיליון יורו צילום: אי אף פי

 

אם יימצא אשם, החברות שלו במועדון תישלל והוא לא יוכל להיכנס יותר לקאמפ נואו. בינתיים, טוני פריקסה, דובר ברצלונה, אמר: "זו הייתה טעות לא להסביר איך ה-57 מיליון יורו הללו הועברו ולאן. הטעות שלנו הייתה להציג את ניימאר כשחקן שעלותו עמדה על 57 מיליון יורו. היינו צריכים להגיד לאן הכסף הולך". לפי פריקסה: "שאר רכיבי התשלום מורכבים מתוכניות פיצוי כאלו ואחרות, אך לא היו עניינים לא חוקיים בהעברת הכספים".

 

יש להדגיש כי בברצלונה, מבחינה פוליטית, אף פעם לא שקט. משנות ה-90 נוכחים "הקרוייפים" - "נאמני קרויף", המיוצגים על ידי הנשיא לשעבר ז'ואן לאפורטה והמאמן לשעבר פפ גווארדיולה. מהצד השני ישנם "הנונייזים" - נאמני הנשיא לשעבר ז'וזפ לואיס נונייז, ובהם גם רוסיי.

 

רוסיי ולאפורטה היו חברים טובים ואף הביאו למהפך ב-2003 כשהביאו את לאפורטה לנשיאות ברצלונה. כיום מדווח כי לאפורטה מעוניין שוב בתפקיד הנשיאות של בארסה לאחר שנכשל כפוליטיקאי מקומי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x