רכישות

האם ניימאר עקף את רונלדו - בדרך לתואר "השחקן היקר בעולם"?

מסמכים שהוגשו לבית המשפט בקטלוניה מגלים כי העלות האמיתית של הכוכב הברזילאי לברצלונה עומדת על 95 מיליון יורו

סוכנויות הידיעות 13:5420.01.14

ברצלונה שילמה הרבה יותר מ-57 מיליון יורו על ניימאר. כך על פי מסמכים שנחשפו בבית המשפט בקטלוניה.

 

נשיא ברצלונה, סנדרו רוסיי, הכריז כי עלותו של ניימאר למועדון עמדה על 57 מיליון יורו. עם זאת, לפי מסמכים שנחתמו בין רוסיי לנציגי של ניימאר - מסמכים שנשארו סודיים עד עכשיו - עולה כי ברצלונה שילמה כ-95 מיליון יורו עבור השחקן.

 

ניימאר במדי נבחרת ברזיל. יוכל לקבל בברצלונה יותר מ-15 מיליון יורו בשנה ניימאר במדי נבחרת ברזיל. יוכל לקבל בברצלונה יותר מ-15 מיליון יורו בשנה צילום: איי אף פי

 

40 מיליון יורו שולמו לחברת N&N שהחזיקה באחוזים מהשחקן הברזילאי. 17 מיליון יורו שולמו לסנטוס, קבוצתו של ניימאר. לזה נוסף תשלום של 7.9 מיליון יורו על זכות ראשונים לניימאר - ששולמה מתישהו ב-2011. בנוסף, ברצלונה תערוך שני משחקי ידידות נגד סנטוס בעלות 9 מיליון יורו.

 

אביו של ניימאר קיבל סכום של 8.5 מיליון יורו ועמלה נוספת "עמלה סוציאלית" שאמורה היתה להגיע ל"ילדים של הפאבלות של סאו פאולו" גם כן שולמה על ידי ברצלונה. מדובר על סכום של 2.6 מיליון יורו. עלות מענק החתימה עמדה על 10 מיליון יורו. בסף הכל מדובר על סכום של 95 מיליון יורו.

 

ביהמ"ש: "מניפולציה של חוזים"

 

משמעות הדבר היא שניימאר יקר יותר מכריסטיאנו רונלדו (שנרכש ב-94 מיליון יורו) וגארת' בייל (שנרכש ב-91.5 מיליון יורו).  בית המשפט מאשים את ברצלונה ב"מניפולציה של החוזים".

 

ניימאר, אגב, חתום על חוזה בשווי 54 מיליון יורו (6 מיליון יורו נטו בשנה ועוד תוספות של 3 מיליון יורו). עלויות הבונוסים וכו' יכולות לעלות את הסכום שהוא מקבל ל-15 מיליון יורו בשנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x