$
ספורט ופוליטיקה

הדירקטורים של ברצלונה החליטו: נשארים בקאמפ נואו ומשפצים אותו

ברצלונה תישאר באצטדיון שלה לאחר שהכריזה על תכניות פיתוח ב-600 מיליון יורו, שירחיבו את התפוסה שלו ל-105 אלף צופים

סוכנויות הידיעות 16:3921.01.14

ברצלונה תישאר באצטדיון קאמפ נואו לאחר שהכריזה על תכניות פיתוח ב-600 מיליון יורו, שירחיבו את התפוסה שלו ל-105 אלף צופים.

 

 

 

גארת' בייל בקאמפ נואו. "הקאמפ נואו הוא אייקון של העיר", הודיע הנשיא סנדרו רוסל. המשחקים ימשיכו להתקיים במקביל לשיפוץ, שככל הנראה יסתיים עד 2021. גארת' בייל בקאמפ נואו. "הקאמפ נואו הוא אייקון של העיר", הודיע הנשיא סנדרו רוסל. המשחקים ימשיכו להתקיים במקביל לשיפוץ, שככל הנראה יסתיים עד 2021. צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

בפגישה מיוחדת, שנערכה אתמול (ב') הצביעו הדירקטורים של המועדון הקטלוני נגד הצעה לעבור מהמגרש, שכולל 99,354 מושבים למיקום חדש. תוכנית השיפוץ תועבר לעיון 160 אלף החברים, שביחד הם הבעלים של המועדון, לקראת משאל שייערך באפריל.

 

"הקאמפ נואו הוא אייקון של העיר", הודיע הנשיא סנדרו רוסל. המשחקים ימשיכו להתקיים במקביל לשיפוץ, שככל הנראה יסתיים עד 2021.

 

ברצלונה משחקת בקאמפ נואו מאז בנייתו ב-1957, והאצטדיון אירח שני גמרים של הגביע האירופי – ב-1989 וב-1999. כמו כן, נערכו בו משחקים במסגרת המונדיאל ב-1982, וטורניר הכדורגל של אולימפיאדת ברצלונה ב-1992. "זו הייתה החלטה חשובה עבור המועדון – החשובה ביותר ב-50 השנה האחרונות", הוסיף רוסל.

 

"האפשרות של בניית אצטדיון חדש באתר חדש בוטלה לאחר שהתברר כי העלות הסופית תעמיס על המועדון ועל החברים שלו חובות ותקשור את הידיים של חברי דירקטוריון עתידיים. זוהי לא הייתה החלטה קלה, שתי האפשרויות היו אטרקטיביות ביותר, אבל החלטנו להישאר".

 

האלופה הספרדית התעקשה שהאצטדיון המשופץ ישמור על השם קאמפ נואו, אך הוסיפה כי ייתכן וזכויות השם יימכרו. עוד הוסיפו במועדון שהשיפוץ, במסגרתו יותקן גג שיכסה את כל הצופים, אבל לא את המגרש, יוסיף הכנסה של 30 מיליון יורו בעונה. חבר הדירקטוריון חאבייר פאוס ציין כי עלות השיפוץ תכוסה בתוך שמונה שנים, והוסיף כי המהלך היה חיוני על מנת שברצלונה תוכל להמשיך להתחרות מול שאר הקבוצות המובילות באירופה. אחרי השיפוץ יהיו 105 אלף מושבים באצטדיון המחודש.

 

"אנחנו לא מעוניינים לגרום לקבוצה להיות בפשיטת רגל במשך 30-40 שנה", אמר פאוס. "לא ניקח כסף מחברי המועדון או ממשקיעים חיצוניים. הקבוצה תנהל את ההצעות עם המשאבים שעומדים לרשותה".

 

במידה והשיפוץ יאושר על ידי החברים, הוא יחל במאי 2017 ויושלם עד פברואר 2021.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x