$
רכישות

ברצלונה שילמה 40 מיליון יורו להורים של ניימאר

ההוצאה על העברת השחקן הסתכמה ב-57 מיליון יורו. פרסום הסכום ששלום להורים נעשה לאחר שעל הקבוצה הופעל לחץ לחשוף פרטים נוספים על אחת מעסקאות ההעברה הגדולות ביותר שנערכו אשתקד בעולם הכדורגל

בלומברג 17:5515.01.14

האלופה הספרדית ברצלונה דיווחה כי שילמה 40 מיליון יורו (55 מיליון דולר) לחברה ברזילאית בבעלות ההורים של ניימאר.

 

הדיווח התקבל לאחר שהופעל על הקבוצה לחץ רב לחשוף פרטים נוספים על אחת מעסקאות ההעברה הגדולות ביותר שנערכו בשנה שעברה העולם הכדורגל, זאת לאחר שרק ביוני האחרון טענה ברצלונה שהפרטים הפיננסים של ההסכם מוגנים על ידי סעיף סודיות. 

 

ניימאר. 57 מיליון יורו ניימאר. 57 מיליון יורו צילום: אי אף פי

 

מההצהרה שפרסמה ברצלונה עולה כי הקבוצה שילמה את הכסף ל- N&N Consultoria Esportiva e Empresarial, במסגרת העסקה להעברת ניימאר, שהסתכמה ב-57.1 מיליון יורו. ממסמכים שהגישה לרגולטורים עולה ש- N&N, שבסיסה בסאו פאולו היא בבעלות ההורים של ניימאר (21).

 

המקרה הזו מהווה דוגמה נוספת לאופן שבו שחקני הכדורגל הבכירים מעבירים הכנסות דרך "מבוך" של חברות, מסביר חוסה מריה גאיי, פרופסור באוניברסיטת ברצלונה, שמפרסם דו"ח שנתי על מצב הפיננסים של הכדורגל הספרדי.

 

"הם הפכו להיות סוג של כלי פיננסי", אמר גאיי. "משקיעים בהם כמו שמשקיעים בתעשיית הנפט".

 

ההורים של ניימאר לא מסרו תגובה. סוכנו של ניימאר ווגנר ריביירו לא השיב על בקשות לתגובה שנשלחו למשרדו בסאו פאולו. גם הלנה פסרלי, הדוברת של חברת השיווק של ניימאר NR ספורטס סירבה להגיב, בטענה שהמשפחה אינה דנה בהסכמים פיננסים.

 

בשבוע שעבר דיווח העיתון הספרדי אל פאיס, כי התביעה בספרד מבקשת משופט במדריד לחקור את תהליך ההעברה של ניימאר. ג'ורדי קסיס, חבר במועדון ברצלונה הגיש תביעה ראשונית בנושא בחודש שעבר.

 

ברצלונה לעומת זאת הודיעה כי ביקשה מהשופט לבטל את התביעה מכיוון שלא היו מעורבות בתהליך פעולות לא חוקיות.

 

DIS Esporte, קרן השקעות בשחקנים, שרכשה 40% מזכויות ההעברה של ניימאר, עוד כששיחק במועדון הקודם שלו סאנטוס, מתכוונת גם לנקוט בפעולה משפטית כדי להשיג מסמכים על ההעברה מברצלונה, כך אישר השבוע מנהל הקרן רוברטו מורנו.

 

הקרן, שבסיסה בסאו פאולו, מעוניינת לגלות האם חייבים לה יותר מ-6.8 מיליון יורו, המייצגים 40% מדמי ההעברה של סנטוס, שכבר שולמו לה.

 

ניימאר אינו לבד. ליונל מסי, שזכה ארבע פעמים בתואר שחקן השנה, ואביו הופיעו בספטמבר בבית המשפט כדי להעניק עדות לפני שופט, זאת לאחר שהואשמו בהעלמת מס של 4.2 מיליון יורו על הכנסות שהרוויח השחקן מאדידס, פפסיקו וחברות נוספות.

 

על פי מסמכי בית המשפט, מסי ואביו הפנו 10 מיליון יורו באמצעות שורה של חברות למקלטי מס בבליז ובאורוגוואי בין השנים 2007-2009. ברצלונה אינה מעורבת ישירות במקרה הזה, שהממשלה ממשיכה לחקור על אף שמסי שילם בחזרה 5 מיליון יורו – סכום העלמת המס לטענת התובעים כולל ריבית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x