$
רכישות

שחקני ההרכב בברצלונה בראש רשימת המשתכרים בעולם הספורט

מנצ'סטר סיטי מהפרמיירליג אמנם מתקרבת לריאל מדריד וברצלונה, שמשלמות את השכר הטוב ביותר לשחקני ההרכב שלהן, אבל הספרדיות עדיין משלמות יותר מ-90 אלף ליש"ט לשבוע לשחקניהן המובילים

סוכנויות הידיעות 18:2102.05.12

ברצלונה שמרה על תארה כקבוצה שמשלמת את השכר הממוצע הגבוה ביותר לשחקני ההרכב הראשון, ריאל מדריד נותרה במקום השני ואילו מנצ'סטר סיטי מהפרמיירליג כבשה את המקום השלישי והמשיכה לצמצם את הפער מהענקיות הספרדיות, כך עולה מסקר משכורות הספורט העולמי ל-2012 של Sportingintelligence.

 

השכר הממוצע של שחקני ההרכב הראשון של ברצלונה, ביניהם ליאו מסי שנחשב לשחקן הטוב ביותר בעולם, עומד על פי החישובים על 101,160 ליש"ט לשחקן לשבוע, או 5,260,313 ליש"ט לשנה בתקופה שנבדקה. מדבור בעלייה שנתית של 10% בקאמפ נואו שאפשרה לבארסה לשמור על המקום הראשון. שחקני ריאל מדריד, שדורגה שנייה, הרוויחו 90,859 ליש"ט בשבוע (4.7 מיליון ליש"ט בשנה, עלייה של 6%).

 

שחקני ההרכב הראשון של מנצ'סטר סיטי השלישית השתכרו שכר ממוצע של 86,280 ליש"ט לשבוע, או 4.5 מיליון ליש"ט לשנה, המשכורות הגבוהות ביותר ששולמו אי פעם בפרמיירליג האנגלית, ליגת הכדורגל העשירה ביותר בעולם. הנתונים של סיטי מייצגים עלייה שנתית של 26% בשכר הממצע של שחקני ההרכב הראשון. קבוצה נוספת מהפרמיירליג, צ'לסי טיפסה השנה מהמקום השישי לרביעי, בזכות שכר שנתי ממוצע בגובה 4.1 מיליון ליש"ט לשחקן ההרכב הראשון.

 

הרשימה של השנה הנוכחית נערכה אף היא בשיתוף המגזין של ESPN באמריקה, ויפורסם במהדורה מיוחדת, שמכירתה מתחילה השבוע.

 

דו"ח המשכורות כולל מידע על השכר הממוצע ב-278 קבוצות המשחקות ב-14 ליגות בשבעה ענפי ספורט ברחבי 10 מדינות. הוא כולל מידע לגבי עשר ליגות הספורט הפופולאריות ביותר בעולם (על פי חישוב של נוכחות ממוצעת למשחק) וכן ליגת הכדורגל האמריקאית (MLS) וליגת הכדורגל הסקוטית (SPL) המהוות דוגמאות לליגות קטנות יותר של הספורט הפופולארי ביותר בעולם, הכדורגל.

 

דו"ח השכר העולמי הראשון של Sportingintelligence פורסם לראשונה ב-2010, ומטרתו הייתה להשוות לראשונה על בסיס שווה את השכר הממוצע של שחקני ההרכב הראשון במועדונים של ליגות הספורט העשירות והפופולאריות ביותר בעולם. הניו יורק יאנקיז דורגו ראשונים באותה שנה, ועשר הגדולות כללו 7 קבוצות אמריקאיות, מתוכן 6 קבוצות כדורסל.

 

בשנה שעברה היאנקיז כבר הודחו ממקומם על ידי ברצלונה וריאל מדריד, בעוד שמנצ'סטר סיטי זינקה מהמקום ה-86 ב-2010 למקום העשירי בשנה שעברה. העשירייה הפותחת ברשימה של 2011 כללה 5 קבוצות אמריקאיות וחמש קבוצות כדורגל מאירופה. בעשירייה של השנה ישנן 3 קבוצת אמריקאיות (קבוצות הבייסבול היאנקיז והפיליס, וקבוצת הכדורסל אל.איי לייקרס) ושבע קבוצות כדורגל אירופיות.

 

"זה פועל נובע מהצמיחה החזקה בהכנסות הכדורגל וכן בהוצאות בקרב הקבוצות המובילות בכדורגל האירופי, שאינן מושפעות מתקרות שכר, לעומת היציבות והעמידות היחסית בליגות הספורט המובילות באמריקה", נכתב בדו"ח. "ייתכן אבל לא וודאי כי חלק מהגבלות השכר בכמה מקבוצות הכדורגל האירופיות נבעו כתוצאה מחוקי "הפייר פליי הפיננסי" החדשים שהכניסה אופ"א...אולם היעילות של המדיניות החדשה הזו של אופ"א עוד לא ברורה. בכל מקרה, המועדונים הגדולים והעשירים ביותר ימשיכו כמעט בוודאות לגרוף סכומים גבוהים, ולפיכך ימשיכו לממן משכורות שהולכות וגדלות".

20 הקבוצות המובילות ברשימה הנוכחית, כוללות 6 קבוצות NBA, 5 קבוצות מהפרמיירליג, 4 קבוצות בייסבול מה-MLB, לה ליגה וסריה A תרמו כל אחת 2 קבוצות והבונדסליגה קבוצה אחת.

 

הדו"ח המלא כולל סקירה של השכר הממוצע בכל ליגה, ואת פערי השכר בין הקבוצה שמשלמת את הסכומים הגבוהים ביותר והקבוצה שמשלמת את השכר הנמוך ביותר.

 

ליגת ה-NBA נותרה הליגה שמשלמת את השכר הגבוה ביותר לשחקן, עם שכר ממוצע שנתי של 2.65 מיליון ליש"ט בשנה, שהם 50,883 ליש"ט לשבוע. הלייקרס היא הקבוצה המובילה בליגה, בעוד שהשכר באינדיאנה פייסרס הוא הנמוך ביותר. הפער ביניהן עומד על יחס של 1.86 ל-1.

 

זה פער פצפון לעומת היחס בין הקבוצה שמשלמת את השכר הגבוה ביותר והקבוצה בעלת השכר הנמוך ביותר בספרד: 22.81 ל-1. מסיבה זו ברצלונה וריאל מדריד שומרות על פער כל כך גדול משאר הקבוצות בליגה.

 

לרשימה המלאה לחץ כאן   

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x