$
ספורט עולמי

מסי הוא "רק" כלי במערכת

אין גבול ליכולות של ליאו מסי, אבל הקרדיט מגיע למערכת האורגנית סביבו - יש ברצלונה בלי מסי, אבל אין מסי בלי ברצלונה

אוריאל דסקל 18:3408.03.12

באמת שאין יותר מילים לתאר את ליאו מסי. הוא ללא ספק חייזר שלא נראה בכדורגל העולמי בעבר. ייצור שמימי, שמכבד אותנו בנוכחותו על פני כדור הארץ. הכוכב הגדול מכוכב הלכת זורקס86ג'. אין, באמת שאין, דרכים חדשות לתאר אותו.

  

אבל אני שמח להזכיר לכולם שכדורגל הוא ספורט קבוצתי. והסוד הגדול ביותר של ליאו מסי זה שהוא חלק אורגני ובלתי נפרד מהקבוצה האורגנית הגדולה בכל הזמנים. מה שהופך אותו לשחקן כל כך גדול זה שהוא קודם כל שחקן קבוצתי מעל הכל וכישוריו מופנים לחלוטין לטובת הקבוצה. בהרבה מובנים הוא "רק" המוציא לפועל הטוב ביותר בקבוצה הטובה בכל הזמנים. הוא הנוקר ב-M16. הוא העוקץ בדבורה, הוא הקפאין בקפה. הוא הגבינה על הפיצה. אבל בלי ברצלונה הוא נוקר בלי M16, הוא עוקץ בלי דבורה, קפאין בלי קפה, הוא גבינה בלי פיצה. ולכן, גם הוא לא מצליח לשחזר את היכולות שלו בנבחרת ארגנטינה.

 

ליאו מסי כוכב ברצלונה ליאו מסי כוכב ברצלונה צילום: איי אף פי

 

וזאת משום שבתור שחקן קבוצתי הוא לא יכול להסתפק רק בשחקנים מצוינים לידו, הוא צריך אנשים שמחוברים אליו ומכירים את התנועה שלו כמו חבריו לברצלונה. הוא חלק בלתי נפרד ממנה והיא חלק בלתי נפרד ממנו. בקיצור, יש ברצלונה בלי מסי, אבל אין מסי בלי ברצלונה. או, אפשר להוציא את המסי מברצלונה אבל לא את הבארסה ממסי. אז עם כל הכבוד למסי, ויש כבוד, כדורגל הוא ספורט קבוצתי.

 

אז איך מצליחים להגיע למצב כזה שיש לך קבוצה כזאת עם שחקן כזה?

 

רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי ומי שהיה בכותרת מדורי הכדורגל בתחילת השבוע במקום מסי, מעוניין שקבוצתו תשחק כדורגל זורם והתקפי כמו של ברצלונה. הוא מבקש מכל מאמן חדש לספק לו את זה. אבל זה בלתי אפשרי. ברצלונה היא אמנם המודל המועדף של אברמוביץ' אבל לרוסי אין את הסבלנות המינימלית כדי לטפח משהו שאפילו יתקרב לבארסה.

 

מספרים שאברמוביץ' נפגש עם צ'יקי בגיריסטיין, המנהל הספורטיבי של ברצלונה לשעבר, כדי ללמוד על המודל של ברצלונה ולהציע לו את תפקיד המנהל הספורטיבי בצ'לסי. "מה אתה צריך כאן בשביל שצ'לסי תשחק כמו ברצלונה?", שאל אותו אברמוביץ'. "עשר שנים", ענה צ'קי. אברמוביץ' רצה משהו לטווח הקצר ולא העסיק את צ'יקי. הוא פשוט לא מבין שבשביל לגדל קבוצה כמו ברצלונה ושחקן כמו מסי צריך שנים של פיתוח סבלני, אורגני וחכם. ללא הסבלנות, המדיניות והמקצועיות, לא היה מסי. ולא צ'אבי. ולא אינייסטה. ולא ברצלונה. ואז זה באמת היה חבל.

 

בקיצור, מזל שאברמוביץ' לא מנהל את בארסה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x