סגור

לשופרסל דרוש מנכ"ל שיקדם התייעלות ויתמודד עם פיקוח מצד רשות התחרות

האתגר של דירקטוריון החברה יהיה למצוא מנכ"ל שמצד אחד מחזיק בכישורי ניהול ומנהיגות, ומנגד, אדם צנוע מספיק, שיקבל על עצמו את יחסי הכוחות מול הדירקטוריון

מחליפו של אברכהן יצטרך להיאבק בזירות שבהן מעולם לא היתה לו תחרות, כמו בירוחם, שבה היתה שופרסל הרשת היחידה ובקרוב תצטרף אליה יינות ביתן, תחת אחד ממותגיה. גם אם תנגוס יינות ביתן רק בשליש ממכירותיה של שופרסל בירוחם, תוכל החברה לחוש את מידת הפגיעה הצפויה לה בשנים הקרובות בכלל הארץ.
את המצב החדש יצטרך המנכ”ל לנהל, במקביל לסגירת עשרות אלפי מ"ר של חנויות ולקידום תוכנית התייעלות לחברה שתפחה מאז 2014. גם חקירת רשות התחרות צפויה להכביד על המנכ"ל העתידי, ולו בגלל הידיעה שמיכל כהן, הממונה הנכנסת על התחרות, בוחנת כל צעד.
1 צפייה בגלריה
סניף של שופרסל שלי ב רחוב ארלזורוב תל אביב
סניף של שופרסל שלי ב רחוב ארלזורוב תל אביב
סניף של שופרסל שלי ברחוב ארלזורוב תל אביב
(צילום: אוראל כהן)
מרכזיותה של שופרסל במשק הישראלי וגודלה העצום מחייבים את המנכ"ל לנהל קשרים מורכבים עם בעלי מניות, דירקטוריון, בנקים, ספקים וכ־16 אלף עובדים, המאוגדים תחת יו”ר ועד העובדים הוותיקה אריאלה סיסו. המנכ"ל החדש והדירקטוריון יידרשו לבחון אם התוכנית של שופרסל מתאימה להתפתחויות בשוק.
בין השאלות שיעלו: האם נכון היה להשקיע בכניסה לזירת המכירות הסיטונאיות, תחת חשש לשחיקת הרווחיות בעקבות כניסת מתחרים כמו רמי לוי לזירה, והאם נכון היה להשקיע 600 מיליון שקל במרכזי ליקוט אוטומטיים, כשיש לצרכן כל כך הרבה חלופות נוחות.
האתגר של דירקטוריון החברה יהיה למצוא מנכ"ל שמצד אחד מחזיק בכישורי ניהול ומנהיגות, ומנגד, אדם צנוע מספיק, שיקבל על עצמו את יחסי הכוחות מול הדירקטוריון.