סגור
ענת גרוס שון מנכ"לית חטיבת החלב תנובה
ענת גרוס שון. תעמוד בראש החטיבה המאוחדת ( צילום: רמי זרנגר)

שינוי ארגוני בתנובה: חטיבות החלב והמזון מתמזגות תחת מנהלת אחת

ענת גרוס שון שניהלה את חטיבת החלב תנהל את החטיבה המאוחדת. מנכ"ל חטיבת המזון אלי בן לולו יסיים את תפקידו. ההערכות הן שהרקע למהלך הוא הרצון להתייעל בדרך להנפקה שנעצרה עקב משבר סנפרוסט והירידה ברווחים

שינוי ארגוני בתנובה - חטיבות המזון והחלב מתמזגות לחטיבה אחת תחת ניהולה של ענת גרוס שון, שכיהנה בשנים האחרונות כמנכ"לית חטיבת החלב.
מינויה של גרוס שון נרשם כחצי שנה לאחר שהתמודדה מול גדי קוניא על תפקיד מנכ"לית הקבוצה, עם היוודע בתחילת השנה רצונו של אייל מליס לסיים את כהונתו. בסיום התהליך מונה קוניא לתפקיד וכעת קידם את גרוס שון.
כמו כן, במסגרת שינוי המבנה הארגוני יסיים את כהונתו אלי בן לולו שניהל לאורך השנים האחרונות את חטיבת המזון של תנובה, ושבמהלך כהונתו נרשם משבר האיכות בסנפרוסט, שפרץ באוגוסט אשתקד עם גילוי חלקי עכבר ונחש בשקיות שעועית קפואה. עוד במסגרת השינוי, ימונה דני פרץ, שכיהן עד כה כסמנכ"ל תפעול חטיבת החלב לתפקיד סמנכ"ל התפעול של החברה. בנוסף תאחד החברה את מערך הרכש שלה תחת חטיבת שרשרת אספקה, בניהולו של שגיא שויפלד.
המבנה הארגוני החדש עשוי לסייע לתנובה לבצע התייעלות, הנדרשת נוכח רצונה להנפיק את החברה, שנבלם בשנה שעברה. כזכור בינואר 2021 חשף "כלכליסט" כי בכוונת תנובה הנשלטת בידי ברייט פוד הסינית (77%) ומשקי הקיבוצים (23%) להנפיק את החברה בבורסה בתל אביב לפי שווי של 9 מיליארד שקל. בדצמבר אותה שנה בחרה תנובה במשרד עורכי הדין מיתר להוביל את ההנפקה וזה החל בהכנת טיוטה, אלא שצעד זה נעצר באוקטובר אשתקד בשל ירידה דרמטית ברווחים בעקבות משבר סנפרוסט וסירובה של הממשלה להעלות את מחירי מוצרי החלב לצרכן, בהתאם לעליית מחיר החלב הגולמי, מה שגרם לירידה חדה ברווחי החברה. מאז, העלתה תנובה פעמיים את מחיריה (בנובמבר 2022 ובמאי החולף - נ"ק) וההערכות הן כי היא תנסה לקדם את ההנפקה במהלך השנה הבאה.