סגור
גדי קוניא מנכ"ל חברת אינפיניה לשעבר נייר חדרה
גדי קוניא מנכ"ל תנובה החדש (צילום: אלעד גרשגורן)

בלעדי
גדי קוניא מונה למנכ"ל תנובה במקום אייל מליס

קוניא שמנהל את אינפיניה (נייר חדרה) מאז 2016 גבר במירוץ לתפקיד על דודו מזרחי מנכ"ל בזק לשעבר וסמנכ"ל הכספים בתנובה, ועל ענת גרוס שון, מנכ"לית חטיבת החלב של תנובה שהיתה המועמדת הפנימית לתפקיד

גדי קוניא מונה לתפקיד מנכ"ל תנובה במקומו של אייל מליס. לכלכליסט נודע כי דירקטוריון תשלובת המזון מתכנס בשעה זו לאשר את מינויו של קוניא, מנכ"ל אינפיניה, לתפקיד.
קוניא שמנהל את אינפיניה (נייר חדרה) מאז 2016 במשך שבע שנים, גבר במירוץ לתפקיד על דודו מזרחי מנכ"ל בזק לשעבר וסמנכ"ל הכספים בתנובה, ועל ענת גרוס שון מנכ"לית חטיבת החלב של תנובה שהיתה המועמדת הפנימית לתפקיד.
קוניא צפוי לעזוב את אינפיניה שבחודשים האחרונים עברה בעלות לידי קבוצת ורידיס שבשליטת דלק רכב וגיל אגמון. הכהונה שלו באינפיניה נחשבת למוצלחת, והיתה בעיקר תחת קרן פימי של ישי דוידי שגם מינתה אותו לתפקיד. הוא הוביל מהלך התייעלות משמעותי בחברה שהרוויחה 117 מיליון שקל ב-2022. קוניא מחליף את אייל מליס שפרש ואמור להוביל את הנפקת תנובה ב-2024 בבורסה.
העזיבה של קוניא מהווה מכה לגיל אגמון וורידיס שרכשה את אינפיניה תמורת 2.35 מיליארד שקל כשקרן תשי מהווה 30% מהעיסקה.
יו"ר תנובה חיים גבריאלי מסר כי: "תנובה עשתה קפיצת מדרגה משמעותית בשנים האחרונות. הדבר בא לידי ביטוי בבניית תשתיות טכנולוגיות וייצור, התייעלות, חדשנות מוצרית ובניית מנועי צמיחה, שמהווים תשתית חזקה לקראת הצעדתה של הקבוצה לשלב הבא. זאת, תוך התמודדות עם מגמות עולמיות בצריכת מזון ובטחון המזון, לצד תהליכי דיגיטציה ארגונית. דירקטוריון תנובה בחר בגדי קוניא פה אחד מתוך אמונה שהוא יכול לממש חזון זה בזכות ניסיונו הרב באינפיניה ובתפקידים קודמים שביצע".
קוניא מסר בתגובה: "תנובה היא אחת החברות המובילות והחשובות במשק הישראלי, ואני נרגש מההזדמנות לקבל עלי את תפקיד מנכ"ל הקבוצה ולהוביל אותה יחד עם אנשיה לצמיחה ולמצוינות בשנים הבאות".