סגור
סניף אנדר ארמור בקניון TLV תל אביב
סניף אנדר ארמור בקניון TLV תל אביב (צילום: אוראל כהן)

בלעדי
גדעון מוליוב במו"מ לרכישת פעילות אנדר ארמור בישראל

לכלכליסט נודע כי קבוצת MGS במגעים לרכישת פעילות אנדר ארמור בארץ מחברת גרונדמן. למותג 8 חנויות בארץ והפצה סיטונאית

גדעון מוליוב מעוניין להתחזק בתחום הספורט עם המותג אנדר ארמור. ל"כלכליסט" נודע כי מוליוב מנהל משא ומתן מתקדם עם חברת גרונדמן ושות', היבואנית הרשמית לישראל של אנדר ארמור, לרכישת הפעילות בארץ.
גרונדמן, בבעלות אבי שפר וישראל איגלניק, מנהלת שיחות למכירת פעילות המותג, הכוללת שמונה החנויות, הפעילות הסיטונאית והזיכיון, לקבוצת MGS שבבעלות מוליוב שמפעילה את הרשתות מגה ספורט ו־JD ספורט. על פי ההערכות, המשא ומתן מתנהל בידיעה של החברה העולמית. בעבר ניהלו גרונדמן ו־MGS משא ומתן על המותג שלא הבשיל, ולאחרונה החלו שוב בדיונים, כשכעת, על פי הערכות בענף הקמעונאות, הצדדים קרובים לחתימה על עסקה.
המהלך מתרחש על רקע משא ומתן שמנהלת קבוצת אלקטרה צריכה, אשר מנוהלת על ידי צביקה שווימר, לרכישת 18 מתוך 60 חנויות המותג אדידס שנמצאות בזכיינות פרטית. אלקטרה צריכה מקבוצת אלקו שבבעלות האחים זלקינד חתמה על מזכר הבנות לרכישת 18 החנויות מידי זכיין של אדידס ישראל.
אדידס ישראל מוחזקת על ידי אדידס העולמית וגדעון מוליוב (15%). בשנים האחרונות הגדילה אדידס העולמית את הבעלות על פעילות המותג בישראל, ולאחר שהקימה נציגות בישראל אף העבירה לפני כשנה את הניהול של הפעילות מידיהם של שלום מוליוב, אחיו של גדעון, למנכ"ל מחו"ל. בשלב הבא מתכוונת אלקטרה אף לפעול לקבלת הזכיון לאדידס בישראל, ו־MGS נערכת לתחליף בתמהיל מותגי הספורט.
אנדר ארמור הוא מותג ספורט אמריקאי שנוסד בשנת 1995. עם השנים התחזק המותג והציב אתגר גם לענקיות הספורט, נייקי האמריקאית ואדידס הגרמנית. החברה שהוקמה על ידי קווין פלאנק הונפקה ב־2005 בנאסד"ק. בחודש יוני האחרון יצאה אנדר ארמור ממדד S&P 500 לאחר ששווי המניה ירד ב־60% מאז תחילת השנה.
ב־2007 נפתחה החנות הראשונה של המותג במרילנד, שנה לאחר שהשיקה את נעלי הכדורגל הראשונות תחת המותג. בשנים האחרונות ידע המותג עליות ומורדות ולפני חודשיים התפטר המנכ"ל ונשיא החברה, פטריק פריסק, שהגיע לאנדר ארמור בשנת 2017 ומונה לתפקיד המנכ"ל בסוף 2019.
מוליוב שקל לאחרונה להנפיק את MGS בבורסה בתל אביב, אבל החליט להמתין בשל הנפילות החדות בשוקי ההון, ולאחר שהבין כי ככל הנראה יתקשה לקבל את השווי הראוי לקבוצת רשתות הספורט שבבעלותו. "אנחנו מחכים לתקופה יותר טובה. כשהשוק יהיה טוב יותר, נחזור", מסר מוליוב ל"כלכליסט" לפני כחודש. "היתה בי מחשבה להנפיק את החברה, והתחלנו אף להיערך ולבדוק את השוק, אבל חבל עכשיו להשקיע כשאני לא יודע כמה זמן תימשך התקופה הזאת בשווקים".