סגור

כך ניתן להפחית את רמת התחלואה בגני הילדים ומוסדות החינוך

אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה החלה במהלך למיגור התחלואה בגנים, מוסדות חינוך ומקומות עבודה. כבר השבוע הותקנה מערכת בעלת הטכנולוגיה המתקדמת של החברה בגן פלאות בתל אביב שביכולתה לטהר את אוויר בחללים סגורים ולחסל 99.9% מהחיידקים והווירוסים באוויר

עוד לא הצלחנו להתרגל לשגרת הקורונה שנכפתה עלינו בשנתיים האחרונות, והנה כבר הגיע הגל החמישי. מצד אחד אנו רוצים (וחייבים) להמשיך עם שגרת חיינו, ומצד שני החשש הוא אמיתי, שכן קיימת חשיפה מוגברת לבקטריות, חיידקים ולנגיף הקורונה הנישאים באוויר בחללים סגורים ואנו רואים זאת בתחלואה הגוברת במוסדות החינוך ובגנים, שם רבים מהילדים עוד לא מחוסנים.
נתוני התחלואה מהימים האחרונים כבר מציגים את התמונה העגומה של כ־80 אלף תלמידים מאומתי קורונה, ולמעלה מ-200 אלף תלמידים ואנשי חינוך הנמצאים בבידוד, כאשר בפועל ניתן לשער שהמספרים גבוהים בהרבה. מדובר בעלייה דרמטית ואנו נדרשים לנקוט ולחשוב על כלל האמצעים הקיימים, בייחוד בחללים סגורים ומשותפים, בכדי לייצר סביבת אוויר בטוחה ונטולת ווירוסים ככל הניתן.

2 צפייה בגלריה
מזגן אלקטרה Electra Magic Touch
מזגן אלקטרה Electra Magic Touch
מזגן אלקטרה Electra Magic Touch
(אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה)
חצי הכוס המלאה היא שקיים פתרון טכנולוגי, מתקדם ונגיש באלקטרה, חברת מיזוג האוויר המובילה בישראל מזה 77 שנים. מדובר במערכת לטיהור אוויר המותקנת במערכות המיזוג, מבוססת על טכנולוגיית UV-C וביכולתה לחסל 99.9% מהחיידקים והווירוסים באוויר, כולל את נגיף הקורונה, ולמעשה משחררת לחלל החדר אוויר מטוהר ונקי. גם בישראל, משרד הבריאות המליץ כבר באוגוסט 2020 על שימוש ב-UV-C בתור טכנולוגיה מוכחת לטיהור אוויר.
במטרה להעלות את המודעות לפתרונות השונים, וכחלק מהחלטת הממשלה על הכנסת מסנני אוויר למערכות המיזוג בכיתות ובגני הילדים, החליטו באלקטרה להרים את הכפפה ולהוביל את המהלך באופן אקטיבי. כבר השבוע התקינה החברה אחת ממערכות טיהור האוויר שהיא מציעה, בגן 'פלאות' בתל אביב המיועד לבני שנה עד שלוש, והיעד של החברה ברור, להתקין מערכת טיהור אוויר מתקדמת בכל גן ומוסד חינוכי בישראל, עד למיגור המגפה ושאר גורמי התחלואה.
נתי מקתם, מנהל תחום ההנדסה באלקטרה מיזוג אוויר, מסביר כי "הקורונה מראה לנו עד כמה חשוב לשמור על אוויר נקי מוירוסים וחיידקים בחללים סגורים. חשוב שכל מנהל ומנהלת של גן או בית ספר, שדואגים לבריאות הילדים והצוות החינוכי, יכירו את הפתרונות של אלקטרה, אשר מספקים מענה מקיף לכל סוגי המזגנים והחללים, בעלויות משתלמות שמבטיחות שקט נפשי והפחתת תחלואה. כשהאוויר נקי, ההורים והצוות החינוכי רגוע יותר וכך שומרים על הילדים בריאים ובטוחים יותר".

איך עובדת הטכנולוגיה הייחודית של אלקטרה?

מערכת ה-UV-C מאפשרת התחברות אינטגרלית והתקנה פשוטה על יחידות מיזוג מיני-מרכזי של החברה. המיקום האסטרטגי של המערכת, ישירות על זרם האוויר היוצא מהמזגן, מאפשר לה להבטיח הפצה של אוויר מחוטא ונקי אל חלל הגן או הכיתה.
השימוש בטכנולוגיית UV-C לטיהור אוויר נמצא בשימוש מעל ל-100 שנה, בעיקר בעקבות הפשטות והיעילות שלה- קרני UV-C מחסלות 99.9% מהחיידקים והווירוסים באוויר, כולל קורונה. מנורות UV-C נמצאות במתקני טיהור מים, מערכות לטיהור חדרי ניתוח בבתי חולים ולשם חיטוי אריזות מזון.
2 צפייה בגלריה
מוטי מטרמוקור ו הגננת ענבר גלברט התקנה של מזגן אלקטרה Electra Magic Touch ב גן הילדים
מוטי מטרמוקור ו הגננת ענבר גלברט התקנה של מזגן אלקטרה Electra Magic Touch ב גן הילדים
מוטי מטרמוקור והגננת ענבר גלברט בהתקנה של מזגן אלקטרה Electra Magic Touch ב גן הילדים
(צילום: עמית טרפוצ'ניק)
הטכנולוגיה עומדת בתקן האירופאי, האמריקאי והישראלי, והיא מומלצת על ידי גופים מובילים בכל העולם, כמו ה-CDC וארגון מהנדסי מיזוג האוויר האמריקאי (ASHRAE), שאישרו את היעילות שלה מול נגיף הקורונה.
מערכות UV-C נפוצות בבתי ספר ובגני ילדים בארצות הברית כבר שנים רבות, שם הן משתמשות בתור כלי עוצמתי ומוכח לשיפור איכות האוויר והפחתת התחלואה בקרב התלמידים ואנשי הצוות.
עבור גנים וכיתות עם מזגנים עיליים, הפתרון המומלץ הוא מזגן עם רכיב איונייזר פנימי, חלק אינטגרלי ומובנה במזגן, אשר מפיץ יונים לאוויר ומוביל להתפרקות המזהמים. היעילות של האיונייזר עומד על הפחתה של עד 95% מכמות החיידקים באוויר, צמצום חלקיקי האבק והעובש באוויר, שיפור התחושה בזמן הנשימה, הפחתת חשמל סטטי וצמצום ריחות לא נעימים.
האיונייזר של אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה נמצא נכון לעכשיו בשלוש סדרות של מזגני החברה- אלקטרה MAGIC, סדרת AAA INV מזגן האינוורטר המתקדם ביותר של החברה, וסדרת המזגנים החדשנית שמושקת בימים אלה MAGIC TOUCH. לקראת ההתקנה של מזגן חדש או אבזור של מוסד לימודי במערכות מיזוג אוויר, כדאי לבחור במזגנים המצוידים במערכת המתקדמת ביותר של טיהור אוויר, כדי לשמור על הילדים והצוות החינוכי מקורונה ושאר מזהמים.

האינטרס המשותף של כולנו - שיפור איכות האוויר והפחתת התחלואה

לא משנה אם מדובר בגן, מוסד לימודי, משרד או בניין ציבורי - הפחתת התחלואה, שנמצאת כיום בזינוק משמעותי, היא האינטרס המשותף של כולנו, החל מילדי הגן, התלמידים ועובדי ההוראה שחשופים להדבקות ויזכו לשנת לימודים רציפה ללא בידודים ושיעורי זום, דרך ההורים שישמרו על ילדיהם ועל עצמם, ויוכלו לחזור לעבודה סדירה. מדובר באירוע רחב היקף המשפיע על כולנו, על בריאותנו ועל המשק כולו.
במציאות החדשה אנו נדרשים לנהל את שגרת חיינו לצד הקורונה וכדי להשלים את הפאזל הזה, אנו צריכים לעבור לטכנולוגיות מתקדמות של טיהור אוויר במערכות המיזוג. בהחלפת המזגן או התקנת המזגן הבאה - ודאו שאתם מוגנים על ידי מערכת טיהור UV-C או איונייזר.
לפרטים נוספים לחצו כאן