סגור

22 שנה לאחר הפיצול: ארומה תל אביב מתמזגת לתוך הרשת הארצית

גולן עינת, שהיה בעל המניות היחיד בארומה תל אביב, יישאר עם מניות בחברה הממוזגת - אך לפי הערכות לא יהיה בעל תפקיד ניהולי בה

22 שנה לאחר שהתפצלו - ארומה תל אביב מתמזגת לתוך ארומה ישראל. גולן עינת, שהיה בעל המניות היחיד בארומה תל אביב לאחר שרכש אותה מסהר שפע, יישאר עם מניות בחברה הממוזגת. עם זאת לפי ההערכות, עינת לא יהיה בעל תפקיד ניהולי בחברה הממוזגת ולמעשה נפרד מהשליטה ברשת בתי הקפה.
מצד ארומה ישראל וארומה תל אביב סירבו לציין מה יהיה מבנה הבעלות החדש בחברה הממוזגת, שתיקרא "ארומה אספרסו בר ישראל".

לארומה ישראל יש 153 סניפים בישראל, ועוד 57 בחו"ל, וכמו כן בבעלותה מפעלי קלייה, מאפים וחומרי גלם. ארומה תל אביב מפעילה 37 סניפים, מרביתם בזכיינות. לפי הודעת החברות, ארומה הממוזגת תפעיל 187 סניפים.
לטענת גורמים בענף, "עינת קנה לעצמו שקט בעסקה ולא יתעסק יותר עם זכיינים בענף התחרותי הזה".
ענף בתי הקפה עבר טלטלות בשנים האחרונות. בין השאר, במשבר הקורונה נקלעו לא מעט בתי קפה לקשיים, לאור הנחיות הממשלה והמגבלות שהובילו לירידה בפדיונות.

1 צפייה בגלריה
סניף ארומה בזרזיר
סניף ארומה בזרזיר
סניף ארומה בזרזיר
(זהר שחר)
ב-2019 נקלעה ארומה תל אביב למשבר לאחר ששני לקוחות שאכלו כריך טונה באחד מסניפי הרשת, אושפזו באיכילוב. משרד הבריאות הטיל את האשמה על ארומה תל אביב, אך הרשת גלגלה את האחריות על חברת ויליגר, ספקית הטונה שלה באותה העת.
רשת ארומה הוקמה בשנת 1994 על ידי יריב וסהר שפע. בשנת 1999 הרשת התפצלה לשתי חברות נפרדות - ארומה ישראל וארומה תל אביב. לאחר הפיצול, ארומה תל אביב שהיתה בשליטת סהר שפע פעלה בתל אביב וארומה ישראל שנשארה בשליטת יריב שפע פעלה בשאר חלקי הארץ. בשנת 2011 קנה עינת 50% מהרשת התל אביבית, וב-2014 השלים את רכישת מלוא הבעלות עליה.
עינת מחזיק גם כמחצית מרשת רולדין ביחד עם משפחת חקק. כמו כן הוא גם הבעלים של מועדוני זאפה, שנפגעו מסגירת מופעי התרבות בתקופת הקורונה, צברו חובות, וניסו להכניס שותף עסקי.