סגור

ליאונרדו דיקפריו השקיע בסטייק המתורבת של אלף פארמס הישראלית

חודשיים אחרי שהסטארט-אפ הישראלי השלים גיוס של 105 מיליון דולר לפי שווי של כ-300 מיליון דולר, חושפת החברה כי דיקפריו ישמש כיועץ לה ולחברת Mosa Meat. המהלך מהווה צעד נוסף של השחקן במחויבותו לחברה ולסביבה

כחודשיים אחרי שהשלים הסטארט־אפ הישראלי אלף פארמס (Aleph Farms), שמפתח בשר מתורבת, גיוס של 105 מיליון דולר לפי שווי חברה של כ־300 מיליון דולר, חושפת החברה כי אחד המשקיעים ומי שישמש יועץ לחברה ולחברת Mosa Meat הוא השחקן ליאונדרו דיקפריו.

Aleph Farms ו-Mosa Meat, הן שתי חברות המובילות את תחום הבשר המתורבת בעולם, אשר הוכיחו את היכולת לגדל בקר ישירות מתאי בעלי חיים, עם חשיפת ההמבורגר המתורבת הראשון על ידי Mosa Meat בשנת 2013 וסטייק הבקר וכן האנטריקוט הראשונים על ידי Aleph Farms בשנת 2018 ו-2021.

1 צפייה בגלריה
ליאונרדו דיקפריו פברואר 2020
ליאונרדו דיקפריו פברואר 2020
ליאונרדו דיקפריו פברואר 2020
(צילום: AP)

עם צריכת בשר עולמית שצפויה לגדול ב-40%-70% עד שנת 2050, בשר מתורבת מציע פתרון להשפעות השליליות של ייצור בקר בקנה מידה תעשייתי. על פי נתוני החברות, אנליסטים מעריכים כי שוק הבשר המתורבת עשוי להגיע ל-25 מיליארד דולר עד 2030, כחלק משינוי רחב יותר של תחום החלבונים.
המהלך של דיקפריו, מהווה צעד נוסף של השחקן במחויבותו לחברה ולסביבה. קרן הצדקה שלו מתמקדת בבעיית התחממות הגלובלית ושמירה על המגוון הביולוגי של כדור הארץ, והיא גייסה למעלה מ -80 מיליון דולר מאז 2008 ממענקים למטרות סביבתיות. בשנת 2014 דיקפריו נבחר לשליח שלום באו"ם בתחום האקלים. הוא הפיק וביים מספר סרטים, ביניהם גם סרטים תיעודיים, אודות משבר האקלים וחשיבות ההגנה על חיות הבר. ביניהם גם Before the Flood, Ice on Fire, 11th Hour The Ivory Game, Virunga, Elephant Crisis Fund short.
"אחת הדרכים המשפיעות ביותר בהן נוכל לפתור את משבר האקלים היא באמצעות שינוי של מערכת המזון שלנו. MosaMeat ו-Aleph Farms מציעות דרכים חדשות לספק את הביקוש העולמי לבקר, תוך כדי פתרון של מספר בעיות דחופות המזוהות כיום עם ייצור בשר בקנה מידה תעשייתי. אני שמח מאוד להצטרף אליהן כיועץ וכמשקיע בעודן מתכוננות להציע בקר מתורבת לצרכנים". מסר דיקפריו.
סבב הגיוס של אלף פארס הובל על ידי L Catterton, קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בעולם בתחום הצרכנות, ו־DisruptAD, אחת מפלטפורמות ההשקעה הגדולות ביותר במזרח התיכון. בסבב לקחו חלק גם המשקיעים הקיימים ובהם קבוצת שטראוס, שבחממת הקיטשן שלה צמח הסטארט-אפ. כספי הגיוס ישמשו את אלף פארמס למימוש תוכניות המסחור של סטייק הבקר המתורבת ולהרחבת פורטפוליו מוצריה. בנוסף לכך החברה תפעל להרחבת פעילותה הבינלאומית לקראת השקת מוצר מסחרי ראשון ב־2022.
בפברואר החולף דיווחה Mosa Meat על סבב גיוס שלישי בהיקף של 85 מיליון דולר. הגיוס נועד לאפשר לחברה להרחיב את מתקן ייצור הפיילוט שלה ולפתח קו ייצור בגודל תעשייתי.