סגור

אלף פארמס, המפתחת בשר מתורבת, גייסה 105 מיליון דולר

מדובר בסבב גיוס B של החברה, שהחלה כשיתוף פעולה בין שטראוס לחממת פוד טק The Kitchen. בעקבות זאת יפחתו אחזקותיה של שטראוס בחברה, והיא תוכל לרשום רווח של 58 מיליון דולר כתוצאה מהגיוס. סך הכל החברה גייסה עד היום 120 מיליון דולר

אלף פארמס (Aleph Farms), המפתחת בשר מתורבת ומייצרת סטייק מתאי חיה אשר לא הועברו הנדסה גנטית, השלימה גיוס של 105 מיליון דולר.

מדובר בסבב גיוס B שהובל על ידי קרן הצמיחה של L Catterton, קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בעולם בתחום הצרכנות ו- DisruptAD, אחת מפלטפורמות ההשקעה הגדולות ביותר במזרח התיכון.
הוקמה כשיתוף פעולה בין שטראוס לחממת פודטק
ההשקעה כללה את השתתפותן של Skyviews Life Sciences, וכמו כן של מספר חברות גלובליות מובילות בתחום המזון והבשר בהן: Thai Union, BRF ו- .CJ CheilJedangבסיבוב לקחו חלק גם משקיעים קיימים, בהם: קבוצת שטראוס, VisVires New Protein, Cargill, Jesselson Investments ,Peregrine Ventures ו-CPT Capital.
במאי 2019, חתמה אלף פארס סבב גיוס ראשון של 15 מיליון דולר, שהובל על ידי קרן הון הסיכון VVNP מסינגפור, יחד עם Cargill Protein מארה"ב ו-M-Industry – הזרוע התעשייתית של חברת מיגרוס השוויצרית. מה שמביא את סך גיוסי החברה עד היום ל-120 מיליון שקל.
חברת אלף פארמס הוקמה ב-2017 כשיתוף פעולה בין קבוצת שטראוס המחזיקה ביחד עם רשות החדשנות הישראלית בחממת הפודטק The Kitchen, ופרופ' שולמית לבנברג מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון.
בעקבות הסכמי ההשקעה, יקטנו החזקות שטראוס ודה קיטשן באלף פארמס. ועם השלמת העסקה תכיר שטראוס ברווח מירידה בשיעור ההחזקה של החברה ודה קיטשן באלף פארמס, ותרשום רווח של כ-58 מיליון שקל בדוחות הכספיים של החברה לרבעון השלישי של 2021.

1 צפייה בגלריה
אלף פארמס מגדלים נתחי בשר מתאי בקר
אלף פארמס מגדלים נתחי בשר מתאי בקר
אלף פארמס. מגדלים נתחי בשר מתאי בקר
(צילום באדיבות: אלף פארמס)

כספי הגיוס יושקעו במימוש תוכניות המסחור של מוצרה הראשון של אלף פארמס, סטייק בקר מתורבת, כמו גם בהרחבת פורטפוליו מוצריה. בנוסף, החברה תפעל להרחבת פעילותה הבינלאומית לקראת השקת מוצר מסחרי ראשון ב-2022. בימים אלו החברה עובדת עם גופים רגולטוריים שונים בעולם על תוכניותיה לחדירה לשוק.
מהחברה נמסר כי השקעת DisruptAD היא פתח לשותפות שתסייע לחיזוק הביטחון התזונתי באבו דאבי. כשותפה אסטרגית ל-DisruptAD, אלף פארמס תבחן את האפשרות להקמה של מפעל לייצור בשר מתורבת באבו דאבי במטרה לספק את מוצריה ברחבי איחוד האמירויות ומדינות המפרץ.
דידיה טוביה, מייסד-שותף ומנכ"ל חברת אלף פארמס מסר: "שותפינו הנם גופים מובילים, בעלי ניסיון נרחב ומומחיות שאין שני להם, והשותפות עמם מקרבת אותנו משמעותית למימוש החזון שלנו לספק גישה בטוחה ובלתי מותנית לתזונה איכותית וברת-קיימא, לכל אחד ואחת, בכל זמן ובכל מקום. אנחנו רואים במשקיעים שלנו שותפים לבניית קטגוריה חדשה של בשר, ומחויבותם לשיפור מערכות המזון הגלובליות והפיכתן לברות קיימא היא מנוע משמעותי להצלחה במימוש חזון החברה".
שחר פלורנץ, סמנכ"ל הצמיחה והחדשנות של קבוצות שטראוס, ויו"ר The Kitchen, ממייסדות אלף פארמס מסר: "אלף פארמס היא דוגמא מצוינת לכוחו של השילוב בין היכולות הטכנולוגיות הייחודיות של האקדמיה הישראלית, למומחיות של חממת הפודק טק The Kitchen להקים ולהצמיח חברות על בסיס טכנולוגיות אלו. הצטרפותה של קבוצת שטראוס לסבב גיוס נוסף באלף פארמס היא הבעת מחויבות הקבוצה להמשך קידום חדשנות המבטיחה את שיפור אורח חיי האנשים, לצד שמירה על כדור הארץ".